Sto rokov rozhlasu

Patríte ku generácii, ktorá v noci ladila Noční proud, každý pondelok večer počúvala hitparádu Formule Pop, alebo ste len tak mali naladený Český rozhlas, pretože vám vyhovovalo, čo hrajú? Tak práve pre vás je určená táto exkluzívna kronika výročia sto rokov vysielania Českého rozhlasu, kniha Rozhlasto.

Obrazová kniha Rozhlasto predstavuje sto rozhlasových rokov v unikátnych fotografiách, plagátoch a dokumentoch z bohatého archívu Českého rozhlasu. Publikácia zachytáva sparťanské počiatky vysielania v dvadsiatych rokoch, zlatú éru rozhlasu v ére prvej republiky aj krvavé boje o rozhlas v rokoch 1945 a 1968. Zobrazuje špecifickú prácu rozhlasových pracovníkov za mikrofónom aj pri nahrávacích zriadeniach a predstavuje osudy významných rozhlasových osobností na neznámych fotografiách. Nezabúda ani na posledných 30 rokov verejnoprávnej služby.

Súčasťou knihy sú aj QR kódy, ktoré po načítaní mobilným telefónom umožňujú okamžité prehranie dobových zvukov spojených s danou fotografiou. Súčasťou je aj niekoľko tematických zložiek, v ktorých čaká na čitateľov odhalenie jedného tajomstva.