Treba vyriešiť záhadnú vraždu v Číne

Po vydarenej, kritikmi, čitateľmi i poslucháčmi mimoriadne pozitívne hodnotenej prvej časti série, ktorá vyšla pod názvom Pán ohňa sa spisovateľ Peter May spolu s kulturálne mimoriadne odlišnou dvojicou vyšetrovateľov Li Jen a Margaret Campbellová vracia do Číny, aby tu spoločne riešili ďalšiu záhadnú vraždu.

Cesty Liho a Margaret sa vplyvom okolností rozdelili, ale vyšetrovanie série rituálnych popráv v Pekingu ich opäť zvedie k spolupráci, či už sa im to páči alebo nie. Prvé tri obete ktosi omámil drogami, zviazal, označil plagátom s prezývkou a číslom a nakoniec zručne sťal. A teraz je tu Čtvrtá oběť...

Štvrtá obeť bola popravená rovnako, lenže išlo o amerického diplomata čínskeho pôvodu. Pre všetkých je záhadou, prečo sa Jüan Tchao po niekoľkých desiatkach rokov v Amerike vrátil do Pekingu, uspokojil sa so stratovým úradníckym postom a prenajal si byt v ošumelej časti mesta – predovšetkým však, prečo zomrel rovnako bizarným spôsobom ako ďalší traja Číňania.

Li s Margaret sú pravde na stope, ale zároveň sa tým nebezpečne približujú k vrahovi, ktorý je pripravený obetovať kohokoľvek, aby svoje tajomstvo uchránil.

Druhý prípad detektíva Li Jena a americkej súdnej lekárky Margaret Campbellovej z pera spisovateľa Petra Maya, nazvaný Štvrtá obeť je na svete aj v podobe audioknihy. Pre spoločnosť OneHotBook ju načítali Jana Plodková a Martin Myšička.

Vydavateľstvo: OneHotBook
Digitálny predaj:
Audiolibrix