Trpká príchuť klamstva

Ľútosť nie je niečo, čo má Ema vo svojej emocionálnej výbave. Je rozmaznaná, prostoreká, krutá a nebojí sa uchýliť aj k šikane. Napriek tomu sa v nej prebudí súcit, keď jeden večer prichytí čudáka Tomáša, ako sa hrabe v kontajneri za reštauráciou jej mamy.

Vie, že by sa novým pocitom nemala poddať. Vie, že to môže dopadnúť katastrofálne. A takisto vie, že na drobný prejav milosrdenstva môže kruto doplatiť. Aj tak však zahodí zdravý rozum a nechá priechod emóciám. Keď vám jedna noc zmení život, musíte sa rozhodnúť. Či vyjdete s pravdou von, alebo si na tvár nasadíte masku nevinnosti. Ema je zvyknutá nosiť masky. Jedna navyše sa medzi množstvom ostatných stratí… Alebo nie?

Viktória Dominová sa narodila v Trenčíne na Veľkonočný pondelok v roku 1998. Patrí medzi aprílových bláznov, a keď prvý raz prehlásila, že jedného dňa jej vyjde kniha, všetci to považovali za jeden z jej výstrelkov. Začala písať pod dievčenským priezviskom Drgoncová a knižne jej vyšla postapokalyptická trilógia s názvom Nepriatelia Urdisu. V roku 2019 sa vydala, prijala priezvisko Dominová a práve pod ním vydáva ďalšiu svoju tvorbu. V súčasnosti žije a tvorí v Pezinku a patrí medzi multižánrovú autorku. Na jej spisovateľskom konte nechýba fantasy, triler ani literatúra pre mládež. Najväčšou oporou je jej manžel, ktorý s nadšením číta všetko, čo autorka napíše. Jej aktuálna novinka Trpká príchuť klamstva vyšla v slovenskom jazyku v pražskom nakladateľstve Naše vojsko.