Uzavreli dohodu, ktorá im zachránila život

Láska, romantika, erotika, ale aj depresie, pocit zlyhania a viny, život naprd. Aj to je Darling Venom, silný príbeh plný emócií, ktorý vás v niektorých pasážach prevalcuje. Príbeh o dvoch ľuďoch, ktorí sa rozhodli zomrieť, no v poslednej chvíli uzavrú dohodu…

Jazvy vraj rozprávajú príbehy. Ja žiadne nemám.
Žiadne hrbolce, údolia ani ryhy. Žiadne škvrny, ktoré by mi pripomínali mnou spôsobené škody.
Moja pokožka je klamárka. Je hladká. Bez­znaciek. Prázdne plátno.
Jedného dna ma moje hriechy dostihnú a­ keď ­zomriem, bude to s­ jazvou.

Na Valentína som nemala byť na tej streche. Nemal tam byť ani Kellan Marchetti, školský čudák. Stretli sme sa na pokraji konca svojich životov. Roztrhané nitky našich tragédií sa nejakým spôsobom zamotali a zviazali do nepravdepodobného puta. Spoločne sme sa rozhodli neskočiť a uzavreli sme dohodu, podľa ktorej budeme jeden druhého kontrolovať na každého Valentína, až kým sa neskončí škola.

V rovnakom čase. Na tej istej streche. Dve nepokojné duše. Svoj sľub sme dodržiavali tri roky. Počas štvrtého roka sa Kellan rozhodol a ja som sa musela vyrovnať s následkami. Keď som si myslela, že sa náš príbeh skončil, začal sa iný.

Hovorí sa, že aj keď všetky príbehy lásky vyzerajú rovnako, chutia inak. Môj bol plný jedu, hanebný a poznačený šarlátovými jazvami. Volám sa Charlotte Richardsová, ale môžete mi hovoriť Venom.

Darling Venom je z tých príbehov, na ktorý len tak nezabudnete, hoci ste ho dočítali včera, či pred pár dňami. Je to emocionálna jazda, pri ktorej budete neraz cítiť bolesť a smútok. Nechýba sebapoškodzovanie, samovražedné myšlienky, alkohol a drogy. No rovnako je tam prítomná láska a nádej, že to bude lepšie. Snaha pohnúť sa ďalej a vyriešiť napohľad neriešiteľné.

Napokon, samotná autorka v úvode upozorňuje: Táto kniha sa zaoberá citlivými témami ako ­samovražda, ­sebaubližovanie, smrť. A nechýba ani playlist, ktorý si môžete pri čítaní pustiť. Napríklad hope ur ok – Olivia Rodrigo, Kill ­is Love – Blackpink, We are – One OK Rock, bad habit – GSoul, či Fake – Lauv & Conan Gray.

Dúfala som, že neotehotnie. Povedala by som jej, aby bola opatrná, ale keď som naposledy nadhodila tému Phil, takmer mi odsekla hlavu.
Vedela, že ho nenávidím.
Hovorí sa, že láska nemá oči ani uši. Zabudli na ­mozog. Ten tiež chýba.
„Dúfam, že sa nikdy nezamilujem. Zamilovanosť ta robí takou hlúpou.“
Leah prevrátila oči, vrátila sa do­ izby a­ pobozkala ma na­ temeno hlavy.

Vydavateľstvo Pandora