Z basy zmizla bacharka

Do série audiokníh Denník dobrého detektíva, najúspešnejšieho slovenského spisovateľa detektívok Dominika Dána, pribudol ďalší skvost. Ešte pred vydaním horúcej novinky Cigaretka na dva ťahy, ktorá čoskoro vyjde zároveň ako tlačená kniha i ako audiokniha, prinieslo vydavateľstvo Publixing Ltd. na trh dvanásť a pol hodinovú novinku Žiješ iba dvakrát. Symbolickú trinástu slovenskú audioknihu Dominika Dána opäť excelentne načítal Marián Geišberg.

Spomínate si na profesora Puskailera? Odsúdeného vraha, ktorý si odpykával trest za vraždu manželky v cele číslo 17, toho, ktorý sa vďaka svojim znalostiam prepracoval z mangľovne do administratívy, aby syna riaditeľa väznice pripravil na maturitnú skúšku, toho, ktorý začal vo väzení písať svoje pamäte? Je späť! Lepšie povedané, je vonku a príbeh pokračuje…

Matematický génius sa po dlhých rokoch väznenia konečne dočkal spravodlivosti a bol prepustený na slobodu. Nikto mu neveril, že nie je vrah, a pravdu povediac, ani on sám na tom občas netrval. Mal šťastie, detektívi z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, mu uverili a celý prípad vyriešili.

Písal sa rok 1999. Vlastne sa iba začínal, a osud tak chcel, že po tvrdej drine detektívov nečakal zaslúžený odpočinok, ale už v deň prepustenia profesora z väznice začal sa nový prípad a nový príbeh, ktorý sa neočakávanou brutalitou a nechutnosťou vryl do pamäti každému policajtovi, čo bol nablízku. Celé sa to začalo tým, že sa bacharom z väznice, kde si Puskailer odpykával svoj trest, stratila kolegyňa.