Súťaž (ukončená) o DVD S tebou ma baví Slovensko

Dokumentárne roadmovie S tebou ma baví Slovensko rozpráva o tom, ako to dopadne, keď sa Tom – írsky študent a Gabika – slovenská herečka a vášnivá športovkyňa, rozhodnú spoločne precestovať Slovensko. Režisérmi filmovej novinky, ktorá ukáže, čo by na Slovensku mali vidieť a zažiť cudzinci, a čo by sme nemali obísť ani jeho obyvatelia, sú Róbert Šveda (Anjeli, Démoni, televízne seriály Dr. Dokonalý, Dr. Ludsky, Nesmrteľní, Odsúdené, Kriminálka Anděl, Mesto tieňov) a oceňovaný dokumentarista Pavol Barabáš (Trou de fer: Železná diera, Pygmejovia – Deti džungle, Žiť pre vášeň, Polárnik, Suri).

Chceli sme Slovensko predstaviť hlavne zahraničnému návštevníkovi. Hľadali sme človeka, ktorý Slovensko nepozná a pozrie sa naň svojimi očami, povedal pre TASR Pavol Barabáš. Jeho syn, ktorý pre dokument propagujúci slovenskú techniku, kultúru a prírodu skomponoval hudbu, študoval v Írsku. Práve v tejto malej sympatickej krajine tvorcovia našli mladého muzikálového herca Toma, ktorý spolu so slovenskou herečkou objavuje krajinou a ukazuje, o čom vlastne Slovensko je.

V dokumente, ktorý mapuje cestu zo západu na východ Slovenska, nechýba množstvo humorných situácií a stretnutí. Je tu 180 krásnych hradov, najhustejšia sieť hradov v Európe, päť sprístupnených jaskýň zapísaných v UNESCO, ale to nie je podstatné. Podstatní na Slovensku sú ľudia, s ktorými sa stretávate, ľudia, ktorí vám ukazujú krajinu, doplnil Pavol Barabáš k polohranému dokumentu, ktorý Slovensko predstaví od Bratislavy cez trenčiansky festival Pohoda, Rajecké Teplice, Vlkolinec, Vysoké Tatry, kráľovské mestá Banská Štiavnica či Levoča, kostolíky na východe krajiny až po Košice.

Hrané pasáže mal na starosti režisér a scenárista Róbert Šveda. Je to skĺbenie hraného filmu s dokumentom, herci sú hodení do istej dokumentárnej autentickej situácie, na ktorú reagujú spontánne. Kladú otázky podľa toho, čo ich napadne, nemajú na to scenár, povedal pre TASR Šveda.

Filmovej projekcii predchádzala diskusia s režisérmi a herečkou Gabrielou Mihalčínovou Marcinkovou. Prekvapilo ma najmä východné Slovensko, kostolíky, je to veľmi nevyužitý turistický potenciál, komentovala televízny dokument herečka a sprostredkovala aj to, ako vnímal Slovensko jej írsky kolega Tom, ktorý sa vo filme vybral na Slovensko za svetovou technologickou raritou – aeromobilom. Bol fascinovaný všetkými miestami, ktoré sme navštívili, všetko sa mu páčilo. Myslím, že sa tu bude rád vracať. Má emocionálne zážitky ku všetkému, čo sme prešli.

Myslím, že kto si pozrie tento film, bude ho chcieť ukázať aj kamarátom vonku, aby na Slovensko prišli a takisto hľadali, objavovali genius loci Slovenska, uzavrel Pavol Barabáš.

V spolupráci s distribučnou spoločnosťou Magic Box prinášame súťaž o DVD S tebou ma baví Slovensko pre jedného výhercu.

Výherca súťaže:
Ivan Polák, Trnava

Pravidlá súťaže:
1/ Staň sa fanúšikom
FB profilu stránky kukninato.sk
2/
Zdieľaj verejne súťaž o DVD S tebou ma baví Slovensko
3/ Do komentárov pod súťaž
napíš, čktorý kút Slovenska máš najradšej

Vyhodnotenie súťaže:
1/ Súťaž bude mať jedného výhercu, ktorého vyžrebujeme zo všetkých, ktorí splnia vyššie uvedené podmienky
2/ Súťaž trvá do 30. augusta 2017
3/ O deň neskôr vyžrebujeme výhercu a budeme ho kontaktovať z dôvodu zistenia adresy, na ktorú mu poslať výhru
4/ Ak výherca nezareaguje do troch dní od doručenia výzvy, žrebuje sa náhradník
5/ Meno výhercu uverejníme na stránke súťaže (uverejníme meno, ktoré výherca pošle do správy, nie názov FB profilu) v momente, keď budeme kontakt na výhercu, prípadne vyžrebovaného náhradníka
6/ Výhry sa odosielajú v posledný deň mesiaca, v ktorom bola súťaž ukončená