D-Fly a Carmel Paradise v duete Ride

Po minuloročnom debutovom albume Child Of Blood Diamonds sa slovenský raper D-Fly vracia so sériou avizovaných nových singlov. Prvým z nich je kolaborácia so speváčkou Carmel Paradise – dynamický track Ride, vychádzajúci v sprievode vydareného videoklipu z dielne vyhľadávaného režiséra Martina Mika. Ten v klipe oboch umelcov zmenil na postavy z videohry.

Príbeh tejto skladby sa začal tak, že producent Andrej Turok mi poslal hudobný podklad. Bolo to hudobne niečo úplne iné, než všetky moje doterajšie tracky, ale páčilo sa mi to. A tak som k hudbe napísal svoju rapovú časť a chýbal už len ženský vokál. Premýšľal som, ktorá speváčka má u nás naozaj dobrú angličtinu a napadla mi Carmel, rozpráva D-Fly.

Ako obaja umelci prezrádzajú, práca na ich duete prebiehala veľmi rýchlo a bez najmenších komplikácií. Do tímu si prizvali režiséra Martina Mika, ktorý svojou kreatívou vdýchol skladbe život prostredníctvom futuristického vizuálu. D-Flya aj Carmel v klipe premenil na postavy z videohry, ktoré pred kamerou ožívajú. Zaujímavosťou videoklipu Ride tiež je, že je nakrútený bez jediného pohybu kamery. Sme veľmi radi, ak nám interpret dôveruje pri tvorbe scenára a vizuálu a nebojí sa vyskúšať niečo iné. Pre videoklip Ride sme zvolili netradičný štýl kinematografie, stavili sme na statickú kameru a symetrickú kompozíciu, v klipe nie je ani jeden pohyb kamerou. Kameru mal na starosti Patrik Bora, ktorý klip obohatil o množstvo zaujímavých obrazov. Produkciu zabezpečila Lesana Kurill, ktorá bola taktiež spolutvorcom scenáru, vysvetľuje Martin Miko.

Offline režim postáv je vo videoklipe stvárnený pomocou bielych očných šošoviek. Tie boli spočiatku na pľaci výzvou pre Carmel. Šošovky nenosím a nie som na ne zvyknutá, takže bolo trošku náročné si ich nasadiť a vydržať v nich celý čas. Niekoľko dní po nakrúcaní klipu som dokonca zistila, že mám na očné šošovky nejaký druh alergie. Bolo to trochu náročné, ale dalo sa to vydržať. Pre prácu treba občas pretrpieť také veci, spomína dnes už so smiechom na nakrúcanie Carmel.

Aké posolstvo vložili umelci do textu svojho duetu? Zhodujú sa, že ich spoločná pesnička je o dvoch ľuďoch, ktorí chcú byť spolu, ale vedia, že by to nebol zdravý vzťah a že k sebe nepatria. Na jednej strane sa majú radi, na druhej strane si navzájom ubližujú. Povedal by som, že moja sloha je také obhliadnutie sa za tým, ako som v minulosti vzťahy bral plytko a v podstate som sa len hral. Aj v mojom texte hovorím, že na jednej strane by som ju mal nechať ísť a rásť, ale na druhej strane sa mi páči a chcem ju vziať niekam preč, vysvetľuje D-Fly.

Páči sa mi to kontrastné posolstvo, pretože vo vzťahoch sa to často naozaj môže stať: zatiaľ čo v jednej minúte máte pocit, že by ste pre partnera urobili čokoľvek, v ďalšom okamihu s ním nechcete mať nič spoločné. Sú to dvaja ľudia, ktorých vzájomné city sú silné, ale vedia, že ak budú konať podľa svojich pocitov, môže sa to skončiť katastrofou, dodáva na margo textu Carmel.