Súťaž (ukončená) o Skoro všetko Zdeňka Svěráka a ďalšie skvelé audioknihy

Tento týždeň si zahráme o niečo, čo sme tu ešte nemali. Máme tu slušnú kôpku audiokníh z vydavateľstva Supraphon. Na jej vrchu je však fantastický box mp3 CD Zdeňka Svěráka, nie nadarmo nazvaný Skoro všechno. Poviedky, rozprávky, operky a pesničky v rozsahu takmer 24 hodín. A k tomu tiež kultový Luděk Sobota a jedinečná Aňa Geislerová.

Komplet Zdeněk Svěrák – Skoro všechno je rozdelený na 3 albumy. Prvé dve CD zhromažďujú poviedky, ktoré v priebehu rokov Zdeněk Svěrák publikoval v knižnej podobe a potom ich sám načítal. Tri zo Svěrákových poviedok čítajú tiež Dana Kolářová a minulý týždeň zosnulá Libuška Šafránková. Tretie CD prináša tvorbu, ktorú Zdeněk Svěrák venoval deťom. Rozprávky, pesničky a operky, často v spolupráci s Jaroslavom Uhlířom, v ktorých sa predstavujú desiatky skvelých interpretov.

V chronológii spomienok, iniciovaných stretnutím s holotropným dýchaním, sa Luděk Sobota vo svojej novej audioknihe Holé a trapné dýchaní venuje zážitkom od detstva, školských rokov a štúdia cez divadelné i filmové udalosti až k zápiskom zo súčasnosti. Jeho príhody a komentáre k nim vyvolajú úsmev na tvári i dlhotrvajúci smiech – smiech, ktorý občas aj zhorkne, keďže Sobota je absolútne úprimný a nekompromisne odhaľuje všetko, čo ho v živote stretlo. V bonuse sa napokon poďakuje, predvedie scénku so svojou milovanou ženou Adrienou a nakoniec i zaspieva.

Pohádky pro neposlušné děti od slovenského autora Dušana Taragela sú čítaním, ktorého výnimočnosť spočíva v neustálej prítomnosti nečakaného humoru, v mnohých prípadoch veľmi čierneho. Napríklad neposlušné deti tu končia v prasačom chlieviku (pretože sa neumývajú), majú v bruchu bubon od práčky, s ktorým nakoniec vystupujú v cirkuse (pretože jedli toľko zmrzliny, že im žalúdok zamrzol a musel byť nahradený náhradným dielom), odnesie ich strašidlo ÖZROTTÖ (kvôli ich pažravosti) alebo im pre ich žalovanie zdrevenie jazyk. Ustarostení rodičia a príbuzní sa väčšinou snažia svojich malých miláčikov zachrániť, ale oni stále tvrdohlavo trvajú na obľúbených zlozvykoch. Načítala Aňa Geislerová a hráme o rozšírenú verziu tejto skvelej audioknihy.

Všetky tri audioknihy máme pre jedného výhercu, ktorý do komentárov pod súťažný príspevok napíše, ktorú rozprávku máš najradšej. Výber je v tomto prípade naozaj neobmedzený a sme zvedaví, ktoré rozprávky ste v detstve počúvali najradšej, alebo ktoré rozprávate svojim deťom, či vnúčatám. Hráme do nedele 20. júna.

Výherca súťaže:
Gabriela Ponechalová, Teplička nad Váhom

Pravidlá súťaže:
1/ Ak ešte nie si, staň sa fanúšikom FB profilu stránky Kukni na to!
2/ Budeme radi, ak zazdieľaš súťaž o audioknihy
3/ Napíš do komentára súťažného FB príspevku, ktorú rozprávku máš najradšej

Vyhodnotenie súťaže:
1/ Súťaž bude mať jedného výhercu, ktorého vyžrebujeme zo všetkých, ktorí splnia vyššie uvedené podmienky
2/ Súťaž trvá do 20. júna 2021
3/ O deň neskôr vyžrebujeme výhercu a budeme ho kontaktovať z dôvodu zistenia adresy, na ktorú mu výhru poslať
4/ Ak výherca nezareaguje do troch dní od doručenia výzvy, žrebuje sa náhradník
5/ Meno výhercu uverejníme na stránke súťaže (uverejníme meno, ktoré výherca pošle do správy, nie názov FB profilu)
6/ Výhry sa odosielajú priebežne, najneskôr dva mesiace od skončenia súťaže

Účasťou v súťaži dáva súťažiaci súhlas k spracovaniu svojich osobných údajov, ktoré poskytol za účelom zúčastniť sa súťaže. Osobné údaje sa nijakým spôsobom nearchivujú, ani sa neposkytujú tretej strane. Osobné údaje výhercu sú skartované bezodkladne po odoslaní výhry. Súťaž nijakým spôsobom neorganizuje Facebook.