Amnestie získali dvanásť nominácií na ocenenie Slnko v sieti

Politický triler režiséra Jonáša Karáska nominovali celkovo v dvanástich kategóriách. Okrem nominácie za najlepší hraný film získal film Amnestie aj nomináciu za najlepšiu filmovú réžiu, kameru, strih, zvuk, hudbu, scénografiu, kostýmy a masky. Za stvárnenie hlavnej postavy bola nominovaná aj talentovaná Natalia Germani. Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) nomináciou ocenila tiež výkon Ani Geislerovej a Gregora Hološku, ktorí si vo filme zahrali vedľajšie postavy – disidentku Miriam Kelemenovú a vodcu väzenskej vzbury Gujdu.

Amnestie si len nedávno získali priazeň Českej filmovej a televíznej akadémie, keď získali sedem nominácií na Českého leva. Titul najúspešnejšieho slovenského celovečerného filmu v počte získaných nominácií potvrdili aj dvanástimi nomináciami na Slnko v sieti. Tento rok bolo na prestížne ocenenie nominovaných celkom dvanásť hraných, šesť dokumentárnych a šesť animovaných snímok.

Ocenenia Slnko v sieti sú udeľované každoročne v apríli a to v sedemnástich samostatných kategóriách. Slávnostné odovzdávanie národných filmových cien sa uskutoční 17. apríla 2020 – symbolicky v deň, kedy nominovaná Aňa Geislerová oslavuje  narodeniny. Na samotný galavečer už tradične nadviaže retrospektívna filmová prehliadka s názvom Týždeň slovenského filmu.