Animované Múmie zabavia celú rodinu

Egypt – krajina záhad, intríg a bohatej histórie. Zo sveta živých do záhrobia. Svet múmií pod zemou… Týmito slovami začína trailer nového animovaného filmu a napriek desivému úvodu sa vôbec netreba báť – spomínané múmie sú celkom milé osobnosti, ktoré sa rady smejú, tancujú, zabávajú a budú sa musieť vydať na neočakávaný výlet.

Animák sleduje zábavné dobrodružstvá svojskej trojice egyptských múmií, ktorú tvorí princezná, bývalý kočiš a jeho mladší brat spolu s domácim maznáčikom, rozkošným krokodílom. Sériou nešťastných udalostí sa múmie dostanú z bezpečia svojho podzemného mesta až do dnešného Londýna a vydajú sa na bláznivú a veselú cestu pri hľadaní starého prsteňa kráľovskej rodiny, ktorý ukradol ambiciózny archeológ Lord Carnaby. Podarí a im zachrániť prsteň a naučiť sa v nesúrodej skupinke spolupracovať? Odpovede hľadajte už v kinách.

Pôvodom španielsky animovaný film prišiel do slovenských kín s dabingom, na ktorom sa podieľalo viacero známych mien a hlasov. Tešiť sa môžeme na Maroša Baňasa, Matúša Krátkeho, Kristínu Turjanovú, Gabiku Dzuríkovú, Braňa Bystrianskeho, Oľgu Belešovú či Petra Rúfusa, ale úlohy si so svojimi mocnými hlasmi strihnú aj speváci Sisa SklovskáTitusz Tóbisz.

Animovanú rozprávku plnú gagov, úsmevných dialógov a situácií prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental Film. Užijú si ju malí aj veľkí fanúšikovia a fanúšičky animovaných filmov i starovekého Egypta.