Bastardi: Reparát

Do kín mieri pokračovanie komerčne úspešnej trilógie Bastardi, s podtitulom Reparát. Tomáš Magnusek opäť napísal scenár, ktorý si sám zrežíroval. Po jeho boku mu asistuje súčasná rómska hviezda, Zdeněk Godla. Film do kín už o pár dní uvedie distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia, stane sa tak 16. marca 2023.

Bývalý učiteľ Majer (Tomáš Magnusek) je prepustený z väzenia v rámci prezidentskej amnestie. Vonku nikoho nemá, celá jeho rodina je mŕtva. Prekvapivo sa ho ujme bývalý rómsky spolužiak Ivan (Zdeněk Godla), ktorý žije a pracuje v rómskom gete ako asistent učiteľa. Ivan naliehavo potrebuje Majerovu pomoc. Denne bojuje proti drogám, ktoré sa šíria medzi mladými Rómami, a proti rastúcemu násiliu. Dobre pozná všetky problémy rómskej komunity. Chce, aby mu Majer pomohol s ich vzdelávaním. Ich spoločným cieľom je znovu otvoriť školu, v ktorej Majer kedysi učil a istý čas ju aj viedol. Nie všetci však s ich plánom súhlasia. Majer a Ivan ale o najväčšom probléme nemajú ani potuchy. Bývalý mafiánsky boss Dostal zistí, že Majer je na slobode. A chce iba jediné – pomstiť smrť svojho syna a vnuka.

Producentom, scenáristom a režisérom je Tomáš Magnusek. Za kamerou stojí Pavel Vávra a o hudbu sa postarali Ján FeriErik Macura. Vo filme účinkuje súčasná rómska hviezda Zdeněk Godla. Ten vystrelil na pomyselný filmový vrchol vďaka nekorektne veselému seriálu Most! A odvtedy je v podstate každá rómska úloha, v každom projekte, šitá priamo jemu na mieru. Aktuálne ho možno vidieť vo veľmi diskutovanom filme Invalid, alebo v romantickej komédii Villa Lucia. Zdeněk Godla si však zahral aj vo švédskej produkcii, detektívnom filme Marco, ktorý bol piatym z úspešnej série Oddelenie Q, ktorá sa nakrúca podľa mimoriadne obľúbenej série severských detektívok z pera Jussi Adler-Olsena.

Vo filme ďalej hrajú: Jiří Krampol, Jaroslava Obermaierová, Ota Jirák, Jan Přeučil, Igor Bareš, Natálie Grossová, Carmen Mayerová a aj bojovník Karlos Vémola.