Bitka o chlapa nemusí vždy skončiť fiaskom

Eva je romantička. Ako väčšina žien. Privoláva sa tým komplikácie. Ako väčšina žien. Snaží sa byť praktická a samostatná. Ako väčšina žien. A za lásku by kľudne aj vraždila. Ako väčšina… Keď Eva zacíti príležitosť dať sa opäť dohromady so svojim bývalým, požičia si od kamošky najdrahšie šaty, nahodí mejkap a po dobrom jedle v luxusnej reštaurácii doslova vyhodí do povetria zákusok v nádeji, že tam nájde snubný prsteň. Pravda je však horkejšia, ako čokoláda na ktoromkoľvek koláči.

David Matásek a Lenka Vlasáková v celkom vydarenom pokuse o ľahkú a zároveň zmysluplnú českú komédiu. Teda, samozrejme, záleží na tom, čo divák považuje za dobrú komédiu. Ak sa mu však v priebehu hodiny a pol stačí trikrát zasmiať od srdca a trikrát sa pousmiať a na konci skonštatovať, že to bol celkom fajn relax, tak to je tá správna príležitosť. Samozrejme, trikrát si ešte povie, že toto bolo trápne, ale inak úplná pohoda.

Zatiaľ, čo David Matásek filmom tak akosi prepláva, Lenka Vlasáková je vynikajúca a svoju uletenú úlohu ohrdnutej budúcej pani si vychutnáva. Najviac je však naštartovaná Jana Švandová v úlohe matky hlavnej hrdinky, ktorá vymýšľa a vyrába rôzne intrigy a je vidieť, že ju to bavilo. Jeden vydarený štek v podaní Veroniky Žilkovej, asi tri od Matěja Rupperta, komediálne naladená Jana Kolesárová a song v podaní Dary Rolins. Na hodinu a pol tak akurát. Ak si to naordinujete na piatkový večer, je to skvelý relax po náročnom týždni.

jak-se-zbavit-nevesty_dvd_2dVyšlo na DVD a k samotnému filmu sú pribalené bonusy v podobe netradične krátkeho filmu o filme, videoklipu, traileru a teaseru. Keby to tam nebolo, nič sa nedeje. Zvuková stopa je vo formáte 5.1, titulky anglické a české pre nepočujúcich, po technickej stránke je zvuk kvalitný a obraz kvalitný a čistý.

55%
Pavol Božík

Réžia: Tomáš Svoboda
Hrajú: Lenka Vlasáková, David Matásek, Andrea Kerestešová, Jana Švandová, Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Matyáš Bystroň, Kordula Stropnická, Vladimír Kratina, Josef Polášek, Jana Kolesárová, Matěj Ruppert
Bonusy: Film o filme / teaser / trailer / videoklip

Vydavateľstvo: Bontonfilm
Rok vydania: 2016
Jazyková verzia: česká (5.1)
Titulky: české pre nepočujúcich, anglické
Celkový čas: 85 minút