Dyková je fetka, na filmovom plátne

Nová komédia Grand Prix Jana Prušinovského, ktorá práve dorazila do kín, predstavuje herečku Tatianu Dykovú ako drogovo závislú Jindru. Prijať túto rolu bolo pre niekoľkonásobnú držiteľku Českého leva príležitosťou a výzvou. A to ja mám rada. Navyše, celá produkcia, s ktorou Honza väčšinou tvorí, je úžasná. Myslím, že sa navzájom máme radi, v takej atmosfére sa vždy dobre pracuje, vysvetľuje herečka.

Inšpiráciu pre stvárnenie postavy Jindry čerpala Dyková na pražskej hlavnej stanici. Sadla som si tam a pozorovala miestne postavičky. Niekedy to bolo náročné, inokedy úsmevné. Rozhodne som bola presvedčená, že ju musím stvárniť sympaticky, ako najviac to len pôjde. Pretože inak na životoch drogovo závislých nie je smiešne vôbec nič a divák už nemá náladu pozerať sa na smutný život trosky, približuje umelkyňa, ktorá okrem hlavnej stanice strávila mnoho času aj v maskérni.

Pred každým nakrúcaním strávila na kresle umeleckého maskéra 2,5 hodiny a po nakrúcaní ďalšiu hodinu. Bol to fascinujúci pohľad, ako sa z mojej tváre stáva niečo úplne odpudivé, dodáva manželka speváka Vojtu Dyka.