Fidelio s Kaufmannom v kinách Cinemax

Operno baletnú sezónu 2017/18 v kinách Cinemax otvorí aktuálne najvyhľadávanejší svetový tenor Jonas Kaufmann v jedinej Beethovenovej opere – Fidelio. Na salzburgské spracovanie tohto diela sa diváci v kinách môžu tešiť už v utorok 19. septembra 2017 o 19:30 hod.

Stalo sa to v Tours v čase francúzskej revolúcie: žene politického väzňa sa v prezlečení za muža podarilo dostať do väzenia, kde bol jej muž zadržaný Jakobínmi. Bola natoľko dômyselná, že sa jej podarilo získať dôveru strážcu a svojho milovaného oslobodiť. Táto epizóda mala úžasný dopad na vtedajšie srdcia a duše ľudí 18. storočia. Beethoven sa v diele mohutnou silou svojej hudby zastáva trpiacich a utláčaných. Práve preto je posolstvo jedinej opery Ludwiga van Beethovena stále aktuálne aj po dvesto rokoch od jej vzniku.

V hlavných úlohách tohto festivalového spracovania z roku 2015 sa pod dirigentskou taktovkou Franza Welsera-Mösta predstavia Jonas Kaufmann, Adrianne Pieczonka, Sebastian Holecek, Tomasz Konieczny a Hans-Peter König.