Hádek klame so Svarinskou

Kryštof Hádek a Kristína Svarinská sa v novej komédii Lieta v tom zapletú do jednej nevinnej lži, ktorá následne spustí lavínu problémov. Hlavný hrdina presvedčí svoju tehotnú susedu a bývalú striptérku, aby pred jeho matkou jednorazovo zahrala jeho priateľku a budúcu manželku. Situácia sa však zvrtne a to, že tvoria zamilovaný pár, budú napokon obidvaja musieť predstierať oveľa dlhšie. 

Lieta v tom je komédia o jednej milosrdnej lži, ktorá spustí reťaz udalostí a rozvinie veľmi zaujímavý príbeh. Je aj o tom, že život je nepredvídateľný, prináša nečakané situácie a zážitky a môže sa v jednej sekunde úplne zmeniť, hovorí o filme Kristína Svarinská.

Romantickú komédiu Lieta v tom natočil slovenský režisér Tomáš Dianiška, ktorý patrí medzi hviezdy súčasného divadla. Väčšina jeho divadelných hier je nielen beznádejne vypredaná, ale aj plná humoru, situačných gagov a hlášok. V ďalších úlohách sa predstavia Taťjana Medvecká, Anna Polívková, Miroslav Noga, Sandra Nováková, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Marek Geišberg alebo Veronika Žilková. Film príde do kín vo vianočnom období – 21. decembra 2023.

Od začiatku sa mi páčil námet a príbeh, rovnako ako ďalšie herecké obsadenie a fakt, že film režíruje Tomáš Dianiška. Myslím si, že príbeh je šikovne napísaný, samotný film je vizuálne a výtvarne pekne natočený a je to sranda, neskrýva nadšenie hlavný predstaviteľ Kryštof Hádek.

Meno režiséra Tomáša Dianišku presvedčilo na účinkovanie vo filme aj Taťjanu Medveckú. Bol to jeden z hlavných dôvodov. Tomáš má v divadelnom svete veľmi dobré meno, je to etablovaný komediálny tvorca s neuveriteľnou zásobou nápadov, priznáva česká herečka, ktorá sa v komédii Lieta v tom predstaví v úlohe matky hlavného hrdinu.

Výraznou témou vo filme je astronómia, kozmonautika a láska k vesmíru. Hlavný hrdina sa chcel stať už od detstva astronautom. Posledná klapka padla v pražskom planetáriu v Stromovke, kde si Kryštof Hádek vyskúšal skafander, simulátory pre kozmonautov aj kokpit raketoplánu Apollo 11. Ja sám rozoznám Veľký voz od Malého, poznám Mesiac a Slnko. To je asi tak všetko, smeje sa herec.