Herečka Alexandra Borbély bude hosťom Be2Can

Alexandra Borbély

Herečka v hlavnej úlohe filmu O tele a duši, ktorý je zaradený do programu prehliadky Be2Can, príde na pár dní do Bratislavy. Alexandra Borbély pochádza z dedinky Veľký Cetín (okr. Nitra), študovala herectvo v Budapešti a po ukončení školy nastúpila do jedného z najlepších maďarských divadiel Katona József Színház, kde hrá doteraz.

Film maďarskej režisérky Ilidikó Enyedi O tele a duši si odniesol z tohtoročného Berlinále Zlatého medveďa a je nominantom Maďarska na Oscara v kategórii Najlepší zahraničný film.

Nekonvenčná romanca dvoch úplne odlišných ľudí sa odohráva na bitúnku. Endre je postarší finančný riaditeľ, Mária nastúpi ako potravinová inšpektorka. Obaja hrdinovia majú všetky predpoklady na to, aby ich pokusy o obyčajný ľudský kontakt a zblíženie skrachovali. Jedného dňa však zistia, že sa im snívajú rovnaké sny – pričom to, čo sa odohráva v sne, sa paralelne deje aj v realite, ktorá má však úplne kontrastné prostredie.

Ildiko Eneydi údajne napísala scenár k tomuto filmu za štyri týždne. A podarilo sa jej naozaj niečo výnimočné – porozprávať love story dvoch citlivých zraniteľných duší. Napriek tomu, že príbeh sa odohráva v nie veľmi romantickom prostredí, akým je bitúnok, je snímka obrazovo krásna a výtvarne komponovaná. To, čo v nej však dominuje, je absolútne presvedčivý výkon Alexandry Borbély v úlohe Márie.

Herečka osobne uvedie dve projekcie svojho filmu
štvrtok 5. októbra o 20:00 hod. v Kine Mladosť
piatok 6. októbra o 17:30 hod. v Kine Lumière, po projekcii bude Q&A