Jana Kirschner a Milan Ondrík? Intenzívna Lovestory!

Ona je úspešná speváčka žijúca v Anglicku. On úspešný herec v Slovenskom národnom divadle. Nikdy predtým sa osobne nestretli, ale napriek tomu si navzájom vždy fandili. On sa do nej platonicky zamiloval a ona sa počas nakrúcania videoklipu nechala viesť jeho nespútanou energiou. Mali len 48 hodín a nikto neveril, že to stihnú. Vzišla z toho Lovestory – titulný song k novému slovenskému filmu Čierne na bielom koni, ktorý naspievala Jana KirschnerMilanom Ondríkom.

Koncom augusta oslovil režisér Rasťo Boroš Janu Kirschner s prosbou o nahratie titulnej piesne k jeho novému filmu. V danom období speváčka nemala vôbec čas, avšak v polovici septembra sa s kapelou náhle ocitla v nahrávacom štúdiu, kde pieseň hneď aj nahrala. Nikto však nevedel, aký bude mať pesnička ďalší vývoj.

Príbeh filmu i jeho hrdinov som poznala veľmi dobre, keďže môj partner Eddie Stevens do neho pol roka komponoval hudbu. V texte som sa snažila vyzdvihnúť okamihy a emócie, ktoré vo mne z filmu najviac zarezonovali. Popritom som stále rozmýšľala nad tým, kto by mohol pieseň spolu so mnou naspievať. Nakoniec som si vybrala Milana Ondríka, ktorý je aj hlavným hrdinom filmu Čierne na bielom koni. Vybrala som si ho preto, lebo som si myslela, že by naše hlasy a charaktery mohli medzi sebou správne ladiť a fungovať. Od prvého momentu nášho stretnutia bolo všetkým hneď jasné, že to bolo dobré rozhodnutie, teší sa z novej spolupráce Jana Kirschner. Pri nakrúcaní videoklipu bol Milan absolútne vo svojom živle. Bolo to šialené, ale zároveň to bolo veľmi oslobodzujúce a pekné. Režisér vycítil chémiu medzi nami a rozhodol sa do toho príliš nezasahovať. Jeden deň som potiahla ja Milana, druhý deň potiahol Milan mňa. Musím povedať, že to je naozaj kráľovský zážitok sledovať Ondríka ako šoféruje, popritom fajčí cigaretu, spieva pesničku a ja na zadnom sedadle rozhadzujem kvety. Na túto našu Lovestory nikdy nezabudnem, pretože to bol veľmi intenzívny zážitok, hoc trval celý len 48 hodín. Niekedy je fajn si pripomenúť, že z tých spontánnych vecí vznikajú najväčšie radosti, ktoré v človeku navždy zostanú, dopĺňa speváčka.

Bol som šokovaný, keď mi zavolal režisér a scenárista filmu Rasťo Boroš a povedal mi, že by bola Janka rada, keby som s ňou pieseň naspieval ja. Šokovaný som bol aj preto, že do Janky som dlhodobo platonicky zamilovaný. Mám ju rád a baví ma energia, ktorá z nej ide, preto som hneď súhlasil – s Jankou kedykoľvek, dopĺňa k spolupráci Milan Ondrík. Keď malo prísť samotné nahrávanie, začínal som pociťovať stres, pretože nie som typ človeka, čo po prvom vypočutí vie pesničku okamžite aj zaspievať. Musím sa to najskôr naučiť. Preto som Janke hneď v úvode povedal – Ahoj Janka, mám strach z toho ako to nahrám, ale som do teba, takže sa to posnažím spraviť, čo najlepšie. Aj som si v štúdiu, v rámci uvoľnenia sa, trochu pokričal i zanadával. Napokon sa však moje obavy rozplynuli, pretože Janka ma skvelo odkoučovala a pomohla mi nájsť správnu farbu môjho hlasu, za čo jej ďakujem, dopĺňa herec.

Najnáročnejšie pri vzniku piesne bolo zladiť kalendáre oboch hlavných predstaviteľov Lovestory. Z počiatku ani režisér filmu neveril, že sa speváčke a hercovi pieseň nahrať a tobôž natočiť k nej aj videoklip. Film Čierne na bielom koni je romantická gangsterka z osobitého kraja na periférii Slovenska, zabudnutého v čase kdesi na hranici dvoch krajín. V slovensko-maďarskom národnostne zmiešanom prostredí film rozpráva tri komediálne príbehové linky v ôsmich kapitolách. Okrem Milana Ondríka sa vo filme predstaví Rebeka Poláková, Attila Mokos, Tomáš Mischura, Jana Kovalčiková, Petr Vaněk, Tomáš Jeřábek a Zoltán Mucsi. Do slovenských kín vstúpil film práve dnes, 13. októbra pod krídlami distribučnej spoločnosti Continental Film.