Kiná spustili predpredaj na Perinbabu

Mesiac pred premiérou odštartovali kiná po celom Slovensku predpredaj lístkov na najočakávanejší slovenský film posledných rokov, pokračovanie kultovej vianočnej rozprávky Perinbaba, režiséra Juraja Jukubiska, ktorá príde do kín pod názvom Perinbaba a dva svety. Ide o posledné filmové dielo Felliniho z východu.

Radi by sme umožnili fanúšikom a fanúšičkám nezabudnuteľnej Perinbaby, aby si pre seba alebo svojich blízkych kúpili lístky v predstihu a videli pokračovanie tejto legendárnej rozprávky medzi prvými, hovorí producentka Deana Jakubisková. Číslo sedem v dátume predpredaja a aj premiéry pritom nie je náhodné.

Magické číslo sedem totiž zohráva v záverečnom veľdiele nenahraditeľného režiséra Juraja Jakubiska (1938 – 2023) významnú úlohu. Za siedmimi horami, za siedmimi morami, na konci sveta, v kraji hojnosti, žije posvätný sedmorožec, prezrádza Deana Jakubisková a pokračuje: Toto číslo by malo byť šťastným aj pre nášho filmového hrdinu Lukáša. O tom, či napokon šťastné aj bude, sa budú môcť diváci presvedčiť v kinách už 7. decembra. Budeme šťastní, ak si všetci tí, ktorým Perinbaba prirástla za posledných 38 rokov k srdcu, nenechajú ujsť jej veľký návrat. Veríme, že lístky do kina budú skvelým darčekom pre zamilovaných, deti, vnúčatá, rodičov, starých rodičov či milou vianočnou pozornosťou vo firmách pre zamestnancov, dodáva producentka Deana Jakubisková.

Pokračovanie vianočnej rozprávky Perinbaba je plné lásky, fantázie, kúziel, humoru a prináša nezabudnuteľný príbeh pre všetky generácie. Lukáš (Lukáš Frlajs), syn pôvodných hrdinov Alžbetky a Jakuba, sa vydáva na strastiplnú cestu do bájnej krajiny hojnosti za dobrodružstvom a láskou Luciou (Valéria Frištik). Na ceste ho chráni a pomáha mu jeho kmotra Perinbaba (Giulietta Masina), zatiaľ čo Zubatá (Darija Pavlovičová, Albín Medúz a Valerie Kaplanová) sa mu snaží ublížiť a kladie mu polená pod nohy podobne ako jeho otcovi Jakubovi.

Diváci vo filme uvidia aj Andreu Verešovú, Ivana Romančíka, Reného Štúra, Petru Vančíkovú, Ľubomíra Pauloviča, Valériu Zawadskú a Dana Nekonečného ako Principála v jeho poslednej filmovej úlohe.

Do slovenských kín ho 7. decembra 2023 uvedie distribučná spoločnosť Bontonfilm. Vo vybraných kinách bude možné pozrieť si film Perinbaba a dva svety6. decembra v rámci exkluzívnych mikulášskych predpremiér.