Kino #30: Plnenie špeciálnych potrieb

Nedotknutí

Do slovenských kín prichádza mierne kontroverzná komédia, animovaný film s kultovou rozprávkovou postavou, film, ktorý bol kedysi animovaný, no to už je minulosť a v ponuke je i niečo pre milovníkov artových filmov. Vyberie si úplne každý.

Nedotknutí
Distribuuje: Continental Film

Traja mladí muži so zdravotným postihnutím utekajú od svojich až príliš starostlivých rodičov na výlet do bordelu v Montreale, kde poskytujú služby zákazníkom so špeciálnymi potrebami. Na túto cestu sa s nimi vyberie Sam, zdravotná sestra, ktorá pomáha odviezť chlapcov za hranice, aby si splnili svoj sen a prišli o panictvo.

Scoob!
Distribuuje: Continental Film

Pozrite sa na úplny začiatok priateľstva Scoobyho a Shaggyho, a konečne uvidíte i to, ako s mladými detektívmi Fredom, Velmou a Daphne založili dnes už legendárne Záhady s. r. o.  a s partiou vyriešite najťažší prípad ich kariéry. Zločin totiž nikdy nespí a svet má čoskoro okúsiť zlobu bájneho psa Kerbera. Začína napínavý boj s časom.

Mulan
Distribuuje: Cinemart

Keď čínsky cisár vydá nariadenie, že každý muž z rodiny musí odísť slúžiť do cisárskej armády na obranu krajiny pred bojovnými kočovníkmi zo severu, Hua Mulan, najstaršia dcéra váženého cisárskeho bojovníka, zaujíma miesto svojho chorého otca v cisárskej armáde. V prestrojení za muža prekonáva Mulan nástrahy na každom kroku svojej cesty a učí sa využívať svoju vnútornú silu a svoj skutočný potenciál. Táto epická cesta z nej robí nielen váženého a rešpektovaného bojovníka, ale vyslúži si aj rešpekt vďačného národa a samozrejme aj jej hrdého otca.

Bezstarostné dievča
Distribuuje: Film Europe

Ak existujú bezstarostné dievčatá, čo je potom problematické dievča? A čo je to bezstarostný život? Existuje vlastne? Naïma má 16 rokov a žije v Cannes. V lete sa bude musieť rozhodnúť, čo by chcela v živote robiť. Objaví sa však jej sesternica Sofia s príťažlivým životným štýlom, ktorá príde stráviť prázdniny s ňou. Spoločne prežijú nezabudnuteľné leto.