Kino #43: Celeste Buckingham na filmovom plátne

Bajkeri

Úspešná a talentovaná speváčka Celeste Buckingham sa tento týždeň objaví na filmovom plátne vo filme Bajkeri, ktorý je jednou z piatich premiér, ktoré dnes dorazia do slovenských kín. Okrem tejto českej komédie si môžete pozrieť i jednu klubovú lahôdku, jednu premiéru prináša spoločnosť Film Europe a hoci to už nikto nečakal, pre milovníkov hororov sa vracia Jigsaw.

Bajkeri
Distribuuje: Continental Film
Nevlastní bratia Jakub a David spoločne s kamarátom Sašom trávia väčšinu času vo svete sociálnych sietí. Vzťahy pre nich predstavujú chaty s virtuálnymi dievčatami, ktoré nikdy nevideli, obživu – falošná módna šou, v ktorej sa predstiera niečo, čo nie je a najväčším životným problémom – vybitý mobil alebo nefunkčná wifi. Na nátlak rodičov sú donútení vydať sa pod vedením Davidovej pôvabnej macochy Terezy na dvesto kilometrový cyklo výlet. S prekvapením zisťujú, že tam vonku je skutočný svet, v ktorom život znamená viac, než status na facebooku, naozajstné dievčatá vyzerajú lepšie, než kreslené akčné hrdinky virtuálnych hier a k láske patrí tiež sex. Zrážka so životom síce nesie isté úskalia, ale s humorom sa dá zvládnuť nielen výstup do strmého kopca, stavba stanu, chýbajúca elektrická zásuvka, ale tiež – sok v láske.

120 tepov za minútu
Distribuuje: Film Europe
Začiatok deväťdesiatych rokov minulého storočia. AIDS si už desať rokov vyberá kruté obete na životoch, napriek tomu aktivisti z parížskej pobočky hnutia ACT UP bojujú s nezáujmom verejnosti, otupenosti vlád a machináciami farmaceutických firiem. Nováčik Nathan sa zoznamuje s radikálom hnutia Seanom, ktorého politický boj je zároveň bojom o život. Sean je HIV pozitívny a jeho čas sa kráti.

Jigsaw
Distribuuje: Forum Film
V meste sa za záhadných okolností začnú objavovať mŕtve telá, ktoré nesú neklamné známky krutého násilia. Pátranie privedie políciu k šokujúcemu odhaleniu. Všetky dôkazy ukazujú totiž na jediného muža – Johna Kramera. Ale ako je to možné? Muž neslávne známy pod prezývkou Jigsaw, je už viac ako desať rokov mŕtvy.

Manželka a manžel
Distribuuje: ITA Film
Talianska komédia o manželskom páre, ktorý sa po dlhých rokoch spolu ocitá v kríze a zdá sa, že rozvod je na spadnutie. Po nevydarenom experimente sa však manželia prebudia v tele toho druhého. Pomôže im táto neobvyklá situácia zachrániť manželstvo?

Happy End
Distribuuje: ASFK
Najnovší film Michaela Hanekeho reaguje na aktuálnu tému. Nehovorí len o kríze medziľudských vzťahov v rodine, ale aj o kríze spoločnosti ako takej. Happy End je filmom o tom, že už nevnímame jeden druhého a stávame sa voči sebe slepými.