Kino #52: Každý rok končí veľkou šou

Najväčší showman

Nebolo silvestrovskej noci, aby ju neuzatváral Karel Gott. Keby sa na Silvestra o polnoci hralo v kinách, nebolo by príhodnejšieho filmu na poslednú noc v roku, ako je Najväčší showman. Veľkolepé! Ak však nepatríte k milovníkom filmov s nádychom farebných muzikálov, zájdite si na drámu v džungli, alebo americkú komédiu. To sa k Silvestru hodí rovnako dobre.

Najväčší showman
Distribuuje: Cinemart
Phineas Taylor Barnum je vizionár, ktorého úprimné nadšenie je nákazlivé a to aj v časoch, kedy jeho nezlomný optimizmus a energia sú jediným bohatstvom, ktoré má práve k dispozícii. Barnum začína svoju životnú cestu vedúcu až k hviezdnemu úspechu s prázdnou peňaženkou, zato však s hlavou plnou fantastických nápadov. Vďaka nim vytvorí a postupne zostaví fascinujúcu show zaplnenú úžasnými žonglérmi, tanečníkmi, akrobatmi, fúzatými speváčkami, najsilnejšími, najmenšími aj najvyššími mužmi. Z jeho predstavenia sa napriek mnohým predsudkom stáva celosvetová senzácia. A Barnum dokáže úspech svojej show náležite podporiť pomocou dovtedy nevídanej reklamnej kampane, ktorá mu vyslúži označenie princ humbuku a jeho meno sa stáva synonymom pre poriadne nafúknutú propagáciu.

Stratený v džungli
Distribuuje: Bontonfilm
Mladý Izraelčan Yossi sa po ukončení vojenskej služby vydáva za novými zážitkami do Južnej Ameriky. V túžbe po naozajstnom dobrodružstve sa rozhodne opustiť bežné turistické trasy a spoločne s dvoma priateľmi, ktorých si na tomto kontinente našiel, a rakúskym sprievodcom, ktorý tu žije už niekoľko rokov, podnikne výpravu do džungle za nádhernou prírodou a divokými domorodými kmeňmi, ktorých sa doteraz nedotkla civilizácia. Namáhavá, ale spočiatku zábavná expedícia sa však čoskoro zvrtne. Kvôli vzájomným nezhodám sa skupina rozdelí a po nešťastnej nehode na plti sa Yossi ocitne celkom sám v jednom z najnebezpečnejších prostredí na svete. Bez noža, bez mapy alebo zodpovedajúceho výcviku musí sám prežiť v džungli.

Bastardi
Distribuuje: Continental Film
Ed Helms a Owen Wilson hrajú dvoch bratov, ktorých excentrická slobodná matka vychovala tak, aby verili, že ich otec zomrel, keď boli mladí. V momente ako zistia, že to bola lož a matka vlastne ani nevie, kto je ich pravý otec, vyberú sa ho hľadať. Na dlhej ceste ich čaká množstvo bláznivých a humorných situácií, zámen a prekvapivých odhalení, aby sa nakoniec dozvedeli viac o svojej mame i sebe, ako chceli vedieť.