Lukáš Latinák exceluje po boku Karla Rodena

Filmová komédia Indián sa čoskoro dostane do kín. Slovenské herecké esá okrem iných vo filme zastupujú aj Juraj Kemka a Lukáš Latinák, ktorí sú v žánri komédie ako doma. Lukáša Latináka scenár česko-slovensko-poľského filmu  hneď zaujal, možno aj preto, že má od detstva rád indiánov. S režisérom Tomášom Svobodom spolupracoval už po tretíkrát.

Prekvapilo ma, že keď sme robili prvé dva filmy, bolo s takou ľahkosťou, žartovaním a medzitým sa ten film točil. Pri Indiánovi to bolo iné, neviem, či kvôli Karlovi Rodenovi. Režisérovi na všetkom veľmi záležalo a chcel mať všetko tip top. Pri nakrúcaní boli v tých chalupách stiesnené priestory a muselo sa vymýšľať a kombinovať. Ale zábery, ktoré som zatiaľ videl, vyzerali super, popisuje zážitky z nakrúcania Lukáš Latinák.

Scenár sa mi páčil. Na Čechoch obdivujem, že z nejakého vymysleného absurdného príbehu vyrobia film, respektíve komédiu. Na tom sme boli odchovaní. Napríklad Což takhle dát si špenát alebo Zítra vstanu a opařím se čajem. Veci, ktoré sú trošku nadprirodzené a sú trošku mimo realitu. Ale je to fascinujúce, ako sa to dá posunúť. Indián je pre mňa, a hlavne teda pre Karla, takou veľkou výzvou, že urobiť z tej absurdnosti niečo reálne, konštatuje slovenský herec.

Počas nakrúcania komédie si herci užili množstvo veselých zážitkov. Pre Lukáša Latináka je komédia navyše obľúbeným filmovým žánrom: Teším sa, keď sa dajú robiť žarty. Jedine mi je ľúto, že som sa v tomto filme ani pohľadom nestretol s Jurajom Kemkom. Ale asi by sme ten pohľad ani nevydržali, lebo on je veľmi vtipný. A hlavne pre mňa je tento živočích aj trošku smiešny, pretože má takú zvláštnu fyziognómiu tváre, uzatvára s úsmevom herec.