Martin Šulík začal nakrúcať Muža so zajačími ušami

Režisér Martin Šulík začal len rok po premiére svojho posledného filmu Tlmočník nakrúcať nový film. Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorý sa rozhodol využiť príležitosť usporiadať si svoj doterajší život a pokúsiť sa začať odznova.

Film sa bude počas dvoch mesiacov nakrúcať v okolí  Bratislavy či v Prahe. Aj na tomto filme sa zišla úspešná a osvedčená skupina tvorcov. Scenár filmu napísali Marek Leščák spolu s Martinom Šulíkom, kameru bude mať na starosti úspešný kameraman Martin Štrba a hlavným producentom filmu je Rudolf Biermann.

Titulnej úlohy sa ujal známy český herec a režisér Miroslav Krobot a sekundovať mu bude Oldřich Kaiser. Svoju prvú rolu v slovenskom filme získala aj držiteľka ocenenia Najlepšia európska herečka Alexandra Borbély. Ponuku účinkovať prijali tiež herečky Tatiana Pauhofová, Zuzana KronerováZuzana Mauréry. Veľmi sa na tento film teším. Máme veselý príbeh, nasadenie a vynikajúci štáb aj obsadenie, povedal režisér Martin Šulík.

Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorému prevráti život naruby jeden telefonát, ale aj rozprávaním o našich predstavách o vlastnom živote, premene medziľudských vzťahov a priateľstve. Chcel by som, aby náš film rozprával o vážnych veciach so sarkastickým humorom, povedal Martin Šulík. Hlavný hrdina príbehu nečakane získa zvláštnu schopnosť – mimoriadny sluch, počuje nielen to, čo ľudia hovoria, ale aj nad čím premýšľajú. Zrazu sa dozvedá, čo si o ňom myslia jeho najbližší, rodina aj priatelia.

Rudolf Biermann a Martin Šulík získali nedávno po prvý raz národnú cenu Slnko v sieti za najlepší hraný film roku 2018, ktorým sa stal ich spoločný Tlmočník. S Martinom znova chceme urobiť dobrý film, lebo veríme, že na slovenský film sa dnes do kín chodí, práve preto, že je dobrý, dodáva producent Rudolf Biermann.