Robert Burian zremixoval Karola Duchoňa s nadhľadom a s úsmevom

Robert Burian upravil ďalší legendárny slovenský hit do nového šatu. Originálnemu hlasu Karola Duchoňa v piesni S úsmevom pripravil moderný hudobný podklad. Nadčasová melódia a text vystihujúci život skvelého speváka a bohéma si v modernom šate získali nových fanúšikov.

Remix nadväzuje na úspešný podobný počin V období dažďa, ktorý Robert Burian predstavil v máji tohto roka. Na môj hudobný život mala vždy veľký vplyv slovenská tvorba. Hlavne tá, ktorá vznikala ešte v minulom storočí. Dodnes ma fascinuje, ako sa napríklad v 60. a 70. rokoch zišli hudobníci, spojili energie a vznikli z toho legendárne hity. Stále tu sú a myslím si, že aj navždy budú, povedal slovenský producent. Robert Burian sa venuje elektronickej tanečnej hudbe, pričom väčšinu svojej tvorby vydáva v zahraničných vydavateľstvách. Remixy slovenských legendárnych hitov sú súčasťou spolupráce s legendárnym slovenským vydavateľstvom Opus. To už v minulosti odsúhlasilo Burianovi upraviť skladby od Modusu, Richarda Müllera či Mekyho Žbirku.

Tieto legendárne hity ma čím ďalej, tým viac oslovujú. Tak som cítil, že raz príde aj mojom živote obdobie, kedy si poviem, že sa pustím do remixov. Nenechalo na seba dlho čakať a vznikol remix V období dažďa. Pochvala od Mariky Gombitovej bola pre mňa obrovská pocta a zároveň pozitívna energia do ďalšej tvorby, povedal Robert Burian. Ten je presvedčený, že obdobie leta si väčšina z nás spája s dobrou náladou, úsmevom a zábavou, preto voľba ďalšieho remixu padla práve na skladbu S úsmevom. Príprava remixu však tentokrát nešla úplne hladko. Bola to pre mňa doteraz asi najväčšia výzva. Musel som napísať noty, rozanalyzovať použité nástroje z pôvodnej nahrávky, do najvyššej možnej miery oddeliť modernými nástrojmi spev od hudby, následne to celé vyčistiť a potom vytvoriť kompletne nový hudobný podklad. Bol to náročný proces, ale stálo to za to, dodal Robert Burian.