Lucie Bílá o Vánocích

Foto: Marcel Gonzales Ortiz / Zdroj: Supraphon / Soul For Show

Česká speváčka Lucie Bílá pripravila pre svojich fanúšikov vianočný darček. Pesničku O Vánocích zložil Pokáč. Pesnička má i klip, ktorý sa nakrúcal hneď na niekoľkých miestach. Vo vianočnej novinke speváčku sprevádza detský zbor Boni Pueri a v klipe potom niekoľko známych tvárí.

Vianoce sú pre mňa najkrajším obdobím v roku, a tak som chcela k tohtoročným sviatkom urobiť sebe i fanúšikom radosť niečím výnimočným. Nemohla som teda osloviť nikoho iného než práve skvelého Pokáča, s ktorým som spolupracovala už na viacerých pesničkách. Spoločne sme vytvorili kúzelnú vianočnú pieseň, ktorá, dúfam, pohladí po duši a zároveň pripomenie, že rodina, deti a priatelia by pre nás všetkých vždy mali byť na prvom mieste, a to nielen v čase Vianoc, hovorí Lucie Bílá o vianočnej piesni.

Kúzlo Vianoc pre mňa spočíva predovšetkým v tom, že sviatky trávime s ľuďmi, na ktorých nám záleží. Som preto rada, že si v mojom klipe zahralo toľko ľudí, ktorých si vážim a s ktorými je mi dobre. V záberoch sa objaví nielen autor piesne Pokáč, ale napríklad tiež úplne prvá predstaviteľka rozprávkovej Popolušky Eva Hrušková s manželom Janom Přeučilom, cukrár Josef Maršálek, moje báječné kolegyne z muzikálu Maminy, a samozrejme moja rodina a priatelia, teší sa Lucie Bílá.