Unikátna spolupráca na remixe

Keď v lete tohto roka ohlásil Matej Koreň skladbu Ešte na to mám, stretol sa s pozitívnymi reakciami v cieľovej skupine. Skladba je vo svojom originálnom prevedení silnou výpoveďou muža, ktorý v nej žene vyznáva lásku a zároveň jej vyjadruje, že práve ona je zdrojom jeho sily a motiváciou pracovať ďalej. Pôvodne klavírnu verziu upravil teraz do novej podoby známy producent Robert Burian.

Pôvodne ma oslovili na remix skladby Zo žúru, no viac ma oslovila práve skladba Ešte na to mám. Preto som navrhol, aby sme sa venovali jej a som veľmi rád a vážim si súhlas, ktorý som dostal. Začínal som s pôvodnými stopami, ktoré sú v originálnej nahrávke, no napokon sme Matejov spev museli nahrať ešte raz, keďže nová verzia je postavená na inej rytmike, povedal o tvorbe producent Robert Burian.

Burian je viac známy svojou tvorbou v oblasti tanečnej hudby, preto jeho spracovanie skladby Ešte na to mám je z pohľadu konečného výsledku pre mnohých prekvapivé.

Robovi sa podarilo zachovať pôvodnú náladu skladby, ale svojím spracovaním ju posunul do pozoruhodného zvukového sveta, v ktorom sme ho doteraz nepoznali. Je úžasné zistiť, akú ambientnú skladbu vie spraviť producent, ktorého poznáme predovšetkým vďaka najrozličnejším podobám súčasnej tanečnej scény, povedal hudobný expert Juraj Čurný.