Mike a Dave sú tak trochu katastrofa

Dovtedy sa chodí so džbánom po vodu, až sa ucho utrhne. Zac Efron by si to mal veľmi rýchlo uvedomiť a začať sa obzerať po serióznejších filmových úlohách. V bláznivých komédiách dosiahol už všetko a začína kráčať späť.

Ďalším zápisom do tejto žánrovej kroniky je v prípade Zaca Efrona film Mike a Dave zháňajú dievča, pokus o bláznivú svadobnú komédiu, ktorú predáva len a len Efronova prítomnosť vo filme. Bez neho by to bol lusknutím prstu béčkový film, na ktorý by sa ani nechodilo do kina, respektíve by si naň v popoludňajších hodinách zašli 14-ročné zamilované páry.

mike-a-dave-shanej-holku_bd_3dMike a Dave sú bratia, tak trochu stratené existencie. Mike predáva alkohol a do svojho biznisu zatiahol aj brata, hoci ten má celkom iné, viac umelecké sny. Akosi sa však nedokáže odhodlať k tomu, aby si ich začal plniť. Bývajú spolu v jednom byte, striedajú dievčatá a robia koniny. Tak extrémne, že sa stali postrachom rodinných osláv. A tak, keď sa ide vydávať ich sestra, dostanú chlapci ultimátum. Na svadbu, ak sa jej chcú zúčastniť, privedú so sebou dve inteligentné, seriózne a slušne sa správajúce partnerky. Ich hľadanie poňali chlapci naozaj svojsky – dali si inzerát a stovky dievčat ochotných stráviť pár dní zadarmo na Havaji sa našlo obratom. Iba dve však boli ešte väčšie zlatokopky, akoby ktokoľvek predpokladal. Všetko majú premyslené do posledného detailu a s láskou to nemá nič spoločné. Aspoň spočiatku. A čo potom svadba? Jednej z nich sa pri vyslovení tohto slova doslova dvíha žalúdok. Bude to zábava…

Pokus o dobrú komédiou stroskotal na plochom scenári, mnohé gagy odišli do stratena. Čo však na druhej strane neznamená, že pár vydarených kúskov sa v tomto filme nenájde, ale na stominútový film je to pekelne málo. Navyše v prípade, že od polovice divák presne vie, akým happy endom to skončí a všetci budú spolu žiť šťastne až do smrti. Najzábavnejšie momenty sa teda napokon objavujú popri záverečných titulkoch a medzi bonusmi v časti nepodarené zábery.

Mimochodom bonusová výbava je na Blu ray obsiahla, akoby išlo o prvoligový veľkofilm. Viac než hodina a pol bonusového materiálu, pričom celej zostave dominujú vynechané a predĺžené scény. Všetky bonusy majú české titulky, takže ak ste cieľovou skupinou, tak si to určite vychutnáte.

Pavol Božík
60%

Réžia: Jake Szymanski
Hrajú: Zac Efron, Anna Kendrick, Adam Devine, Aubrey Plaza, Stephen Root

Vydavateľstvo: Bontonfilm
Rok vydania: 2016
Jazyková verzia: anglická (7.1), česká, francúzska, nemecká, japonská, maďarská, poľská, turecká (všetko vo formáte 5.1)
Titulky: české, slovenské, anglické, holandské, nemecké, japonské, bulharské, chorvátske, grécke, hebrejské, maďarské, islandské, korejské, poľské, portugalské, rumunské, srbské, slovinské, turecké
Celkový čas: 99 minút