Na jar kiná rozbije Lavi vo filme Vyšehrad

Julius Lavi Lavický, futbalista, ktorý ovládol pred pár rokmi onlinový svet, sa konečne na  jar budúceho roku dostaví aj na filmové ihrisko s plnohodnotným a plnokrvným FylmomVyšehrad: Fylm predstaví Jakuba Štáfka ako nezameniteľného Laviho, Jakuba Prachařa ako jeho agenta Jardu a Šárku Vaculíkovú ako Laviho duty free partnerku Luciu. Diváci sa však tiež môžu tešiť na celú plejádu hviezd hereckých, ale i športových. Chýbať snáď bude iba Jarda Jágr.

Po úspechu seriálu, ktorý tvorcovia ponúkli toto leto divákom v špeciálnom zostrihu ako Vyšehrad: Seryál sa v polovici apríla budúceho roka dostane do kín konečne i Vyšehrad: Fylm. Bývalého hráča pražskej Sparty opäť nezameniteľne stvárnil Jakub Štáfek: Lavi je aj vo filme rovnaký, ako v seriáli. Sledujeme, ako sa mu ďalej darí. Chce sa polepšiť, dostať sa vyššie, vidíme aj do jeho rodinného života, v ktorom sa objaví napríklad aj dieťa. Lavi rastie s nami všetkými, ale stále je to ten istý dement, ako ho diváci poznajú, vysvetľuje s úsmevom Jakub Štáfek, ktorý sa postavil nielen pred kameru, ale stojí i za ňou v úlohe režiséra a tvorcu scenára.

Už teraz, pol roka pred premiérou, tvorcovia prichádzajú s teaserom, ktorý musel byť pre svoju explicitnosť niekoľkokrát prestrihaný, ale odhaľuje už niektoré športové mená, ktoré diváci vo Fylme uvidia. Keď mi Jakub Štáfek hovoril, že bude nakrúcať celovečerný film, a že by som tam mohol robiť nejaké krovie, mal som veľkú radosť. Mal som ten seriál rád a bola veľká škoda, že to skončilo, zdôveril sa najlepší futbalista Českej republiky z rokov 1996 a 1999 Patrik Berger.

Podobne ponuku zahrať si vo filme vnímal aj Vladimír Šmicer, prvý český víťaz Ligy majstrov UEFA z roku 2005 a Futbalista roku 2008. Laviho agent Jarda alias Jakub Prachař vo Fylme predstaví aj svojich filmových rodičov Ivanu Chýlkovú a Davida Prachaře. FK Slavoj Vyšehrad ďalej nenapodobiteľne prezentujú Ondřej Pavelka a Jiří Ployhar. Nesmie chýbať ani Laviho mama Věra Hlaváčková. V nových úlohách sa objavia Jaroslav Plesl, David Novotný či Miroslav Hanuš. Športovú sféru zastupujú tiež Jan Koller, Roman Bednár, Václav Kadlec alebo Ondřej Pavelec. Film do kín 14. apríla 2022 prinesie distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.