Walk Choc Ice oslavujú štvrťstoročie

Autor foto: Martin Křížek / Zdroj foto a info: Supraphon

Tri roky po dvoch vypredaných koncertoch, v rámci ktorých Walk Choc Ice oslávili 20 rokov od vydania debutu Keep Smiling, sa legendy českého domáceho crossoveru vracajú na pódiá. Dôvod k tomu je viac než očividný – 25. výročie od založenia. Kapela pri tejto príležitosti odohrá v plnej zostave, doplnenej o dlhoročného člena gitaristu Vladimíra Zotova exkluzívne koncerty a na sklonku roka vydá svoje úplne prvé koncertné CD & DVD Walk Choc Ice: Best of Live. Frontman Honza Křížek navyše sľubuje, že tentokrát nepôjde o jednorázový návrat a fanúšikovia sa môžu tešiť aj na nové piesne.

Po koncertoch Keep Smiling 20th Anniversary sme oznámili, že k návratu na pódiá musí byť dobrý dôvod. A ten sme našli práve teraz v podobe 25 rokov od založenia Walk Choc Ice, vysvetľuje Křížek a dodáva: Hneď na začiatku plánovania osláv štvrťstoročia sme si povedali, že spolu chceme znovu nielen hrať naživo, ale predovšetkým tvoriť nový repertoár. Pracujeme na nových skladbách a radi by sme aspoň jednu predstavili už na pripravovaných koncertoch a vydali ju ako singel.

Pomyslenou čerešničkou na koncertnej torte a vrchol osláv sa uskutoční 18. októbra v pražskom Paláci Akropolis, kde formácia okolo Honzy Křížka zároveň natočí CD a DVD Walk Choc Ice: Best of Live, ktoré následne vyjde v Supraphone.