Očakávaná jarná novinka ponúka trailer

Už o pár týždňov vtrhne do kín bývalý mariňák Weisner v podaní Ondreja Sokola, jeho klient fotograf Pavel alias Jakub Prachař, ktorý absolvuje Weisnerov kurz pre skutočných chlapov, a Tereza Ramba ako žena, ktorá to celé ide do hôr zachrániť. Už 23. marca bude mať premiéru výnimočný film, ktorý vznikal v skutočne unikátnej prírode Vysokých Tatier.

V Tatrách to bolo skvelé, aj keď dosť náročné. Ale ja  som si dal do zmluvy, že Jakub Prachař to musí mať vždy náročnejšie ako ja. Takže napríklad ak voda v rieka bola pre mňa studená, tak štáb musel zariadiť, aby pre Jakuba bola ľadová, okomentoval so smiechom špecifické natáčanie Ondřej Sokol. Budem dlho spomínať na to, že sa dá zamrznúť v rieke alebo pošmyknúť na snehu aj v máji, na to sa nedá nikdy zabudnúť, potvrdil sťažené podmienky na pľaci Jakub Prachař.

Podobne sa cítila aj Tereza Ramba. Kvôli jej postave sa mamičkin maznážik Pavel rozhodne stať skutočným chlapom prostredníctvom špeciálneho kurzu v horách. Keď Tereza zistí, že Pavel sa vydal  ďaleko od domova sám, odmietnutý a nereaguje na jej správy, rozhodne sa vyraziť za ním.

Ocitla som sa v studenom rašelinisku, kam ma muselo niekoľko ľudí dostať najprv dnu a potom von, dolievali mi tam horúcu vodu, aby som úplne nepremrzla. Po rašeline som sa vysypala. Medveď, ktorý si prišiel s nami zahrať až z Maďarska, sa vraj bál elektrického prúdu v drôtoch okolo nás. Len nám nikto nepovedal, že v tých drôtoch žiadnas elektrina nie je. Napriek tomu všetkému ma to veľmi bavilo, chcela som byť pri tom a myslím, že by to mohol byť po dlhej dobe veľký úspešný film pre každého, popísala svoje pocity herečka Tereza Ramba.

Film režiséra Michala Samira (Iveta) a producentov Moniky a Jana Schwarczových (Matky) má v obsadení aj mnoho ďalších zaujímavých mien. Pavla v detstve si zahral dnes jedenásťročný Jakub Jenčík, ktorý sa od svojej prvej úlohy vo filme Vyšehrad: Fylm vydal na hereckú dráhu a má za sebou už mnoho ďalších projektov. Pavlovho otca si zahral jeho skutočný, David Prachař. Hrali sme spolu štyri roky divadlo, bol som jeho otec vo Vyšehrade a tu som otec jeho mladej verzie v retrospektívach, takže som veľmi rád, že sa môžeme vídať aj pracovne, povedal David Prachař práci so svojím synom Jakubom.

Jakubova postava má aj ženskú časť rodiny, ktorú tvoria jeho mamička (Naďa Konvalinková) a sestry (Sabina Remundová a Ester Geislerová) s deťmi. Veľmi sa mi tá predstava, že budeme hrať súrodencov s Kubom Prachařom a Sabinou Remundovou, páčila. Bavilo ma, že sa k sebe vizuálne hodíme, že sme všetci takí do ryšava, mala som z toho intuitívny pozitívny pocit a bolo mi s touto skupinou fakt krásne, povedala  predstaviteľka Martiny Ester Geislerová.

My sa vlastne všetci poznáme, s Ester som mala jednu dobu deti v rovnakej triede, s Nadenkou už sme sa tiež niekoľkokrát videli, a s Kubovou mamičkou hrám v divadle. Prekvapilo ma, že je z neho taký chlap, a aký je milý a nežný, dodala Sabina Remundová o svojom filmovom bratovi, sestre a mamičke.

Sme taká rodinná lavína, ktorá vždy vtrhne do nejakej situácie. Mám výborné dcéry a roztomilého, ale trochu rozmaznaného syna. Takže je najvyšší čas, že sa rozhodne stať chlapom, uzavrela s úsmevom Naďa Konvalinková. Vo vedľajších úlohách sa vo filme predstavia Ivana Chýlková a Igor Bareš.