Po rokoch sa vráti stará bambitka

Karaba je len jeden! Vedia to všetci verní diváci rozprávky Tajomstvo starej bambitky, ktorá sa pred desiatimi rokmi stala hitom televíznych Vianoc a od tej doby je stálicou na obrazovkách Českej televízie, ktorá ju uviedla neuveriteľných osemnásťkrát.

Príbeh pokračuje v čase, keď sa Jakub a Anička učia spoločne vládnuť, rodina sa rozrástla o zvedavú princeznú Johanku, ktorej dedo sa venuje len hrnčiarskemu remeslu. Johanka je tým, kto všetkých spája, pretože rodina je to najdôležitejšie, a nielen v našom rozprávkovom príbehu, hovorí režisér Ivo Macharáček.

Situácia sa však zamotá vo chvíli, keď sa radcovia Ferenc a Lorenc chcú pomstiť a využijú k tomu smoliarsku kráľovnú Júliu, ktorej utiekli všetci nápadníci a kraľovanie jej tiež príliš nejde. Nastražia preto na Karabu pascu. Aby dobro znovu zvíťazilo, k tomu sú potrebné súdržnosť a smelé srdce.

Tajomstvo starej bambitky sa vráti vo voľnom pokračovaní, tentokrát do kín, pričom premiéra je naplánovaná na nádherný predvianočný čas, 9. decembra 2021. Do slovenských kín film prinesie distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia. V hlavných úlohách sa predstavia Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Ondřej Vetchý, Miroslav Vladyka, Jiří Lábus, Veronika Khek Kubařová, či Václav Noid Bárta.