Prichádza odhalenie Známych neznámych

Začala sa nakrúcať nová česko-slovenská komédia režisérky Zuzany Mariankovej. Hlavné postavy v nej stvárnia známe slovenské a české herecké osobnosti, ako Táňa Pauhofová, Tomáš Maštalír, Klára Issová, Martin Hoffman, Petra Polnišová, Anna Kadeřávková a Sveťo Malachovský.

Podľa producentky filmu Wandy Adamík Hrycovej stojí za tvorbou filmu prvotriedny tím profesionálov: Sledovať pri práci tých najväčších odborníkov vo svojom fachu je pre mňa vždy veľký zážitok a neuveriteľná inšpirácia. A úplne najviac sa teším z toho, ako týchto profíkov skvele dopĺňa na režisérskom poste mladučká režisérka Zuzana Marianková. Zuzka má bohaté skúsenosti z rôznych televíznych projektov, no Známi neznámi budú jej filmovým debutom. Verím, že to bude úspešný štart jej veľkej filmovej kariéry.

Mladá a talentovaná Zuzana Marianková, ktorá sa ujala réžie filmu, má na svojom konte niekoľko úspešných študentských filmov a populárnych televíznych seriálov, ako Za sklom, Oteckovia, Špecialisti či Kuchyňa. V žánri celovečerných filmov ide o jej režijnú prvotinu. Som veľmi šťastná, že ma producenti oslovili na tento film. Okrem vynikajúceho a vtipného scenára som dostala česko-slovenské obsadenie snov a teším sa, že sa ich pri ich vyťažení vôbec podarilo dostať dokopy. Pracuje sa s nimi výborne. Všetci majú okrem komediálnej roviny aj hlboký dramatický rozmer, takže som presvedčená, že divákom pripravíme skvelý film, ktorý ich nielen rozosmeje, vyjadrila sa k novej pracovnej príležitosti režisérka.

Známi neznámi sa už navždy stanú filmom, v ktorom si mal zahrať i Vojta Kotek, avšak bohužiaľ obľúbený český herec mal dopravnú nehodu a momentálne leží v nemocnici. Hoci sa zúčastnil na prvotných prípravách a rozumel si s hercami i tvorcami filmu, nakrúcanie sa bude musieť začať bez neho. Potvrdila to aj herečka Petra Polnišová, ktorá je zároveň koproducentkou filmu: Nesmierne nás mrzí, čo sa Vojtovi stalo. My síce prídeme o skvelého herca, ale dôležité je, že je v poriadku a vydýchli sme si, že jeho nehoda nebude mať žiadne trvalé následky. Teraz sa hlavne potrebuje dať dokopy a my musíme ísť ďalej. Určite nám bude chýbať, bola s ním veľká zábava a je veľmi milý človek. Zdravie je však na prvom mieste.

Podarilo sa nám nemožné. Preobsadiť dva dni pred nakrúcaním celovečerného filmu jednu z hlavných postáv tak, aby to nemalo negatívny vplyv na samotný film, je úloha nesmierne náročná. A nejde len o prerobenie kostýmov a znalosť textov, ktorých je v našej konverzačnej komédii naozaj požehnane. Najväčším orieškom bolo nájsť herca, ktorý k svojim kolegom zapadne herecky, energeticky, vizuálne a ešte má aj celý august čas na nakrúcanie. Nám sa to chvalabohu podarilo, a týmto verejne ďakujem Tomášovi Měcháčkovi, že nám zachránil krk a jeho žene, že nám ho pustila, aj keď sme jej pokazili prázdniny, prezradila detaily zo zákulisia producentka Wanda Adamík Hrycová.

Tomáš Měcháček je herec, komik a režisér, ktorý sa v Čechách preslávil moderovaním relácie Vylomeniny po boku Martina Dejdara. Objavil sa aj vo filme Protektor či v obľúbených televíznych seriáloch Gympl s (r)učením omezeným a Modrý kód.

Novinka je adaptáciou svetoznámej predlohy Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) režiséra Paola Genovesa, ktorá má najviac lokálnych remakov v histórii kinematografie a je zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov. Film získal aj niekoľko prestížnych filmových ocenení, ako Najlepší scenár pre medzinárodný hraný film na filmovom festivale Tribeca 2016 či David di Donatello Awards za Najlepší film a Najlepší scenár.

Som šťastná, že sme to boli práve my, kto vyhral bitku o práva na tento film pre územie Slovenska a Česka. Záujemcov totiž bolo viac, no taliansky producent sa rozhodol práve pre nás, čo je nesmierne veľký záväzok. Scenár nás upútal už pri prvom čítaní a jeho adaptáciu pre slovenského a českého diváka sme zverili skúsenému scenáristovi Petrovi Jarchovskému a našej debutujúcej režisérke Zuzane Mariankovej. Myslím si, že aj vďaka tejto jedinečnej kombinácii skúsenosti a mladíckej dynamickosti môžeme vytvoriť ozajstný divácky hit. Prinášame totiž skvelú vzťahovú komédiu vo fantastickom obsadení, plnú humoru a ľudskosti, ale aj odhalených pikantných tajomstiev, vyznala sa z pocitov Wanda Adamík Hrycová. Komédia Známi neznámi má naplánovanú slovenskú premiéru na 26. novembra 2020.