Rivali, ktorí zachraňujú svet

Stali sa legendami, každý na svojom poli. Obaja chcú pomáhať, no jeden o druhom si nemyslia to najlepšie. Bolo by hriechom nespojiť ich do jedného filmu a vyťažiť z ich popularity čo najviac. Výsledok je nezabudnuteľný – veľkolepý vizuálny zážitok a absolútne plochý príbeh, ktorého zbytočnosť korunuje nepochopiteľná účasť Bena Afflecka na akciách v uliciach Gotham City.

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo.

Kam sa stratilo to príznačné čaro, ktoré filmy s Batmanom,č i Supermanom mali? V prípade kombinácie Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti sa nedá zbaviť pachute z toho, že kombinácia dvoch filmových legiend je iba násilným cinkotom peňazí, ktoré tvorcovia videli na tržbách v kinách.

Príbeh stráca zmysel, účasť Bena Afflecka rovnako a sledovanie o 30 minút predĺženej verzie prináša Kristovo umučenie. Najväčšou hviezdou filmu je bezpochyby Jesse Eisenberg, ostatní mu môžu jeho úlohu i výkon ticho závidieť. Samozrejme, zadné vráta prispôsobené na pokračovanie sú v závere otvorené dokorán.

k_batman

Máloktorému trháku sa pošťastí aj na náš trh prísť v takej výbave, ako sa to podarilo Batmanovi a Supermanovi. DVD a Blu ray dokonca v niekoľkých verziách, 2D, 3D a dokonca v predĺženej verzii – tá s titulkami, škoda, že nie s dabingom a len pasáže, ktoré v kinoverzii neboli otitulkované, bol by väčší prehľad. Pekná dávka bonusov aj s českými titulkami, na ktoré však po trojhodinovej predĺženej už ani nemáte chuť.

50%
Pavol Božík

Réžia: Zack Snyder
Hrajú: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter
Bonusy: Spoločenstvo najlepších / Stretnutie Titanov / Nový Batmobil a ďalšie

Vydavateľstvo: Magic Box
Rok vydania: 2016
Jazyková verzia: česká (5.1), anglická (Dolby Atmos)
Titulky: české
Celkový čas: kinoverzia – 151 minút / predĺžená verzia – 182 minút