Spoločnosť Magic Box Slovakia sa stáva distribútorom filmových titulov štúdia Universal Studio Limited

V tomto roku sa video distribútor Magic Box Slovakia, s. r. o. stal novým exkluzívnym distribútorom filmov z produkcie štúdia Universal, ktoré do súčasnosti zastupovala na území slovenska spoločnosť Bontonfilm a.s.

Magic Box Slovakia (dcérska spoločnosť firmy AQS, a. s.) sa tak stáva lídrom na trhu s filmami a seriálmi na fyzických nosičoch (DVD, Blu-ray,4k UHD Blu-ray) na Slovensku.

AQS, a.s. získala po veľmi zložitom a nekompromisnom vyjednávaní licenciu k filmom štúdia Universal (Universal Studio Limited). Licenčné podmienky boli pre nás na začiatku jednania neprijateľné, hovorí Ján Rubeš, ktorý sa spolu s Petrou SynáčovouDávidom  Šnoblom zúčastnili vyjednávania. V poslednej fáze rokovaní sa im podarilo získať podmienky, ktoré dávajú pre Magic Box, respektíve Magic Box Slovakia obchodný zmysel. Je to dobrá ukážka toho, že sa ani malá firma v malej zemi nesmie pri vyjednávaní zľaknúť giganta z Hollywoodu, hovorí Rubeš.

Zo šestice hollywoodskych štúdií aktuálne Magic Box zastupuje štyri. Disney, Warner Bros, UniversalParamount. V aktuálnom roku sa tak na nosičoch z hollywoodskej produkcie objavia tieto atraktívne filmové tituly:

Sudio Universal
Ako si vycvičiť draka 3
Tajný život maznáčikov 2
Grinch

Warner Bros
Zrodila sa hviezda
Fantastická zvery: Grindelwaldové zločiny
Aquaman

Disney
Avengers: Endgame
Toy Story 4: Príbeh hračiek
Captain Marvel

Štúdio Paramount
Bumblebee