Študentka zvádza profesora

Zakázaná láska je obľúbeným námetom mnohých umeleckých diel a v jednej zo svojich podôb prišla práve teraz aj do slovenských kín. V dusnej dráme Millerovo dievča si talentovaná Jenna Ortega, známa zo seriálu Wednesday či hororovej série Vreskot, zahrá študentku a nádejnú mladú spisovateľku, ktorá sa zapozerá do svojho vyučujúceho. Sú jej zámery čisté, alebo ide iba o hru, ktorá im môže obom zničiť životy?

Cairo Sweet je stredoškoláčka s mimoriadnym literárnym nadaním. Profesor Miller jej talent vycíti a keďže aj on sám bol spisovateľom, spoločná vášeň pre literatúru ich začne zbližovať. Možno až viac, než by bolo pre kohokoľvek dobré… Keď sa hranice školských a súkromných životov začnú rozmazávať, profesor a študentka sa musia konfrontovať so svojimi najtemnejšími ja, pričom sa snažia ochrániť veci, ktoré sú im najdrahšie. Ako ďaleko zájdu? A ako veľmi im to ublíži?

Odpovede získame v kinách, ktoré novinkju Millerovo dievča v týchto dňoch premietajú. Na plátne rozhodne nebude núdza o vzrušujúce iskrenie medzi Jennou OrtegaMartinom Freemanom (seriál Sherlock, filmová trilógia Hobit), ktorý stvárni jej idealistického učiteľa. Tešiť sa však môžeme aj na poriadne napätie a vybičované emócie, na ktorých režisérka a scenáristka Jade Halley Bartlett svoj filmový debut vystavala.

Psychologickú drámu Millerovo dievča, v ktorej sa do svojského ľúbostného príbehu vkráda ponurá atmosféra literárnych diel Edgara Allana Poea, priniesla do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Kukni na to! je mediálnym partnerom filmu
Peter Gašparík / Continental film