Takto to poriešia herecké hviezdy

Komédiu s názvom Striedavka natočil minulú jeseň režisér Petr Nikolaev, autor filmov Báječná léta pod psa, Príbeh kmotra, Lidice alebo Vybíjaná. V hlavných úlohách sa v nej predstavia Martin Hofmann, Kristína Svarinská, Jitka Čvančarová, Anna Polívková a Jiří Vyorálek, ktorí si zahrali bývalých alebo súčasných partnerov.

Jednotlivé postavy majú deti z predošlých aj súčasných vzťahov a striedavo sa o ne starajú so svojimi novými a starými partnermi. Jednou z hlavných úloh pre všetkých je nájsť nového chlapa postave Anny Polívkovej, ktorá v procese partnerského striedania ostala na ocot. Babičku, ktorej v dôsledku nastupujúceho alzheimera začínajú vypadávať myšlienky, stvárnila Eva Holubová.

Skutočná životná láska je niekedy až tá druhá či dokonca tretia v poradí. Pravé partnerské šťastie môže človek nájsť až neskôr na ceste životom. Naša komédia Striedavka ukazuje, že život prináša často rôzne nečakané zákruty a jeho pevnou súčasťou nie sú len súčasné horúce milostné vzťahy, ale aj tie predchádzajúce. Rodín, v ktorých platí heslo moje deti, tvoje deti, naše deti, je celkom dosť a na ich fungovanie sme sa rozhodli pozrieť s nadhľadom a humorom, hovorí režisér Petr Nikolaev.

Striedavka by mala byť vtipná, britká, s inteligentnými dialógmi, občas dojímavá. Postavená na ľahkých nohách. Vôbec by však nemala byť hlúpa. Dúfam, že taká bude. Verím, že zo strižne nakoniec vyjde komédia, za ktorú sa nikto z nás nebude musieť ospravedlňovať ani hanbiť, vyjadril sa po natáčaní predstaviteľ jedného z hlavných hrdinov Martin Hofmann.

Udržať chod jednej bežnej rodiny je často nadľudský výkon, postavy vo filme Striedavka však vďaka vzájomným zložito preplateným vzťahom tvoria naozaj nadrozmernú rodinu. Jej fungovanie a dopĺňanie v rámci striedavej starostlivosti o deti sa už skôr podobá zložitej vojnovej stratégii. Organizáciu takého veľkého počtu ľudí sa hrdinovia rozhodnú vyriešiť prísnymi pravidlami a harmonogramom, lenže pri partnerských vzťahoch žiadny plán ani istota neexistujú. O svoje šťastie a lásku budú musieť všetci predsa len zabojovať.

Moja postava trénera ženského ragbyového družstva má čoraz viac detí, ale jeho zaujíma predovšetkým šport. Má zrejme pocit, že sa to v tej rodine nejako všetko urobí samo. Nemyslí to zle, má dobré srdce. Celkom ho vystihuje situácia, keď svojej partnerke a matke svojho dieťaťa, ktorú si však akosi zabudol vziať, povie, že jej to dieťa teda postráži. Je skrátka milý. Takže s hrdinom, ktorého hrám, nemám v podstate nič spoločné. Ja som určite milý o niečo menej. Ale na druhej strane zase viem, čo mám robiť, keď nedokážem dieťaťu znížiť teplotu, smeje sa Martin Hofmann pri rozprávaní o svojej postave. Premiéra v kinách je plánovaná na leto 2022. Distribútorom filmu bude distribučná spoločnosť Bontonfilm.