To bude cirkus, Cirkus Maximum

Už o niekoľko dní vstúpi do slovenských kín nevšedný príbeh z cirkusového prostredia Cirkus Maximum, komédia, v ktorej sa predstavia Hana Gregorová, Lucia Siposová, Oldřich Kaiser, Jan Přeučil či Radim Fiala nadväzuje na úspešné diela, ako Cirkus Humberto alebo Šesť medveďov s Cibuľkom.

Prostredníctvom filmu Cirkus Maximum budú môcť diváci nazrieť do zákulisia cirkusového sveta. Pretože cirkusový život nie je len tvrdá práca, ale aj svojrázny svet ľudí, ktorí majú radi zábavu a svoj život obetujú pre úspech v manéži. Zábavná komédia prináša úžasné a profesionálne čísla svetovo známych akrobatov a držiteľov mnohých ocenení, ale i pot, drinu a snahu za oponou, ktorá cirkusom v súčasnosti veľmi nepraje.

Producentmi a scenáristami filmu sú Petr Šiška a Artur Kaiser, ktorý je zároveň režisérom filmu. Ako bývalému artistovi mi vždy prekážalo, že cirkus sa v českých vodách berie tak trochu s rezervou a niekedy slúži ako bábka v rukách geniálnych autorov. Pritom za náročnými cirkusovými vystúpeniami je mnohokrát už od detských rokov množstvo driny a potu. Sám som v cirkuse vyrastal a viem o čom hovorím. Rozhodol som sa to zmeniť a nakrútiť komédiu z cirkusového prostredia, vysvetľuje režisér.

Spoločne s ďalším spoluautorom Lukášom Fišerom napísali príbeh, ktorý, ako dúfajú, nielenže podporí cirkusové umenie, ale aj chytí divákov za srdce. Okrem obľúbených slovenských a českých hercov uvidia diváci vo filme našich i svetových špičkových artistov. Zo sveta šapito sa predstavia hviezdy, ako Oldřich Kaiser, Jan Přeučil, Radim Fiala, Barbora Mottlová, Petr Batěk, Hana Gregorová, Lucia Siposová, Jiří Ployhar, Lucia Benešová, Tomáš Matonoha, Miroslav Šimůnek, Jiří Maryško, Katarína Lojdová, Marian Roden a ďalší.

Zaujímavosťou je, že všetky nebezpečné a náročné vystúpenia boli v rámci nakrúcania realizované naživo, bez trikov, v reálnom svete a čase a vo vysoko profesionálnom stvárnení. Tieto vystúpenia budú súčasťou príbehu rodinnej ságy.

Film Cirkus Maximum približuje príbeh dvoch bratov, akrobatov Maxa (Radim Fiala) a Borisa (Petr Batěk), a ich otca, principála Ferdinanda (Jan Přeučil). História slávnych českých cirkusových rodov je dobre známa. No aj do cirkusových rodín prichádzajú nové časy. A tak, keď sa principál Ferdinand posťažuje na to, ako predtým cirkusy držali ako rodina pohromade a dnes je rodina len cirkusová atrakcia, všetci sa zamýšľajú, ako zachrániť medzinárodný cirkusový festival a s ním aj Cirkus Maximum. Vo filme nechýbajú vtipné situácie, láska, smrť, ale predovšetkým šťastný koniec. Cirkus Maximum prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia 10. novembra 2022.