V hlave zločinca

Výborný nápad, výborné obsadenie, takmer dve hodiny napätia v príbehu o tom, čo sa môže stať, keď jednému zlému implantujú myšlienky toho dobrého, aby začatá misia mohla v poriadku prebehnúť. Kevin Costner už síce nie je tým povestným osobným strážcom, ale hrá stále výborne a jeho fanúšičkám sa pri pohľade na neho iste stále podlomia kolená.

Zúfalstvo pri pokuse o zastavenie diabolského spiknutia privedie zodpovedných k ešte zúfalejšiemu nápadu. Jednoducho povedané, vyrobiť správneho muža v nesprávnom tele. Celkom sa dá veriť aj tomu, že v súčasnom svete genetických nápadov to nie je až také nereálne, no našťastie ešte stále žijeme v dobe, kedy sú to iba úvahy a nie realita. Pretože výsledok by mohol mať fatálne následky.

Samozrejme, v skutočnosti. Vo filme je to vynikajúca téma na dobré spracovanie. Ak sa podarí napísať dobrý scenár, dobre ho obsadiť a dobre ho zrežírovať, mohol by z toho byť hit. Film Criminal: V hlave zločinca sa však napriek tomu, že relatívne dobre spĺňa všetko vyššie uvedené, tvári až príliš nenápadne.

Asi najslabšou zložkou je scenár, hoci na ňom pracovali dvaja ľudia. Fajn, isté veci sa možno ešte dali dotiahnuť k dokonalosti, možno viac akcie, možno viac fabulovať, možno nechať divákovi viac voľnosti, aby nemusel príliš premýšľať. Ale v konečnom dôsledku sa nejedná o žiadnu katastrofu, skôr o príjemné prekvapenie, ktoré sa režisérovi podarilo premeniť na zaujímavý film.

Isteže, polovicou úspechu je v tomto prípade silné obsadenie. Napriek tomu, že sa na prvý pohľad nebavíme o kinohite, pred kamerou sa stretli Kevin Costner, Gary Oldman, Tommy Lee Jones i Ryan Raynolds. Slušná porcia á-čkových mien, z ktorých každé pred obrazovky pritiahne svojho diváka.

Magic Box prináša film na DVD a Blu ray, žiaľ, bez bonusových materiálov. Na Blu ray je perfektný obraz, ktorý je pri akčnom žánri (a v dnešnej dobe už v globále) naozaj nevyhnutný. Vydarený je český dabing. Inú zvukovú stopu, ako českú a anglickú na disku nenájdete, pribalené sú i české titulky.

Pavol Božík
70%

Réžia: Ariel Vromen
Hrajú: Kevin Costner, Gary Oldman, Tommy Lee Jones, Gal Gadot, Ryan Reynolds, Jordi Molla, Michael Pitt, Antje Traue, Alice Eve, Amaury Nolasco, Scott Adkins, Henry Garrett

Distribúcia: Magic Box
Rok vydania: 2017
Formát: DVD / Blu ray
Celková dĺžka: 113 minút
Jazyková verzia: anglická, česká (5.1)
Titulky: české