V programe Be2Can 3 až štyria nominanti na Oscara 2017

Be2Can 3, ktoré sa začína 24. októbra, ponúkne divákom 13 filmov, ktoré patrili k tomu najzaujímavejšiemu na festivaloch v Benátkach, Berlíne a v Cannes. V programe prehliadky nájdu diváci štyroch čerstvých nominantov na Oscara.

Za Nemecko je to divácky vďačná nemecká komediálna dráma o ambicióznej dcére a jej svojráznom otcovi Toni Erdmann režisérky Maren Ade – snímka v tohtoročnom Cannes patrila k najväčším favoritom na Zlatú palmu.

Bosnu a Hercegovinu zastupuje politický thriller oscarového režiséra Danisa Tanovića Smrť v Sarajeve – film, ktorý na Berlinále získal Veľkú cenu poroty.

Za Venezuelu kandiduje film Zďaleka, romanca o dvojici mužov ktorých rozdeľuje priepasť veku, spoločenského postavenia i životných skúseností, režisérom je Lorenzo Vigas a jeho film si odniesol z Cannes Zlatú palmu.

Rumunsko reprezentuje snímka Sieranevada o vyhrotenom rodinnom stretnutí, ktoré reflektuje univerzálne problémy post-sovietskeho bloku od režiséra Cristi Puiua.

Z ďalších filmov prehliadky spomeňme napr. víťazný film z Cannes 2016 majstra sociálnej drámy Kena Loacha Ja, Daniel Blake (Zlatá palma), súťažné filmy z Cannes – dráma Hirokazu Koreedu Po búrke, „sociálnu detektívku“ bratov Dardennovcov Neznáme dievča, love story Tunisana Mohameda Bena Attiu Hedi, ovenčenú Cenou za najlepší debut a Strieborným medveďom pre najlepšieho herca z Berlinále 2016 a emotívny príbeh nemeckej režisérky Anne Zohra Berrached 24 týždňov o dileme ženy, ktorá sa dozvie, že čaká postihnuté dieťa.

Prehliadka sa tento rok koná v 20 mestách a v 26 kinách: Bratislava, Brezno, Bytča, Košice, Kremnica, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitzra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Piešťany, Poprad, Prešov, Rimavská Sobota, Sereď, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Vranov nad Topľou, Žilina.