Wonka priletí na bezgravitačnej čokoláde

Potešila vás mikulášska nádielka? Stavíme sa, že takú čokoládu, akú budete môcť ochutnať v kinách už tento týždeň, ste si v čižme nenašli. Už vo štvrtok 14. decembra sa na plátnach kín pohrá s vašimi chuťovými pohárikmi Willy Wonka, najznámejší tvorca čokolády vo filmovom svete.

Postava Wonku je známa z literárnej predlohy aj z filmových adaptácií novely Charlie a továreň na čokoládu. V najnovšom príbehu sa však pozrieme, ako Wonka začínal a ako sa dopracoval k povesti kúzelníka, ktorý dokáže so sladkosťami robiť divy. Na začiatku sa hlavná postava vráti zo svojich potuliek svetom a chce sa usadiť. Nemá však nič iné ako pár mincí vo vrecku a svoj typický klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou, ktorej výrobu ovláda priam majstrovsky. Plány mladého rojka, bohužiaľ, prekazí zákerný Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. Podarí sa talentovanému Willymu vo veľkom čokoládovom dobrodružstve zvíťaziť a získať si svoje miesto v spoločnosti, aké si zaslúži?

Režisér Paul King, ktorý ma na svedomí nesmierne hravú dvojicu filmov o medveďovi Paddingtonovi, aj v novinke Wonka publikum ohúri priehrštiami tvorivých nápadov. O filme hovorí: Chcel som svetu predstaviť Wonku, ktorý je mladý, naivný a plný nádeje. Je to postava, ktorá nemá ani deravý groš, ale verí v svetlé zajtrajšky. Chcel som ukázať, ako sa prejaví jeho geniálna myseľ tým najunikátnejším spôsobom, aký si dokážete predstaviť – keď človek zistí, kým je, a zároveň získa rodinu.

O unikátnosti filmu pritom nemusíme pochybovať. Prvé ohlasy zo sveta okrem hereckých výkonov oceňujú práve hravosť, farebnosť a nápaditosť, ktorou sa snímka vyznačuje. Bude sa tancovať, spievať, unikať kanálmi aj lietať s plameniakmi. A videli ste už žirafu v kostole? Zrejme nie, ale ani tá nebude vo filmovej novinke chýbať.

Spomedzi známych tvárí sa v hlavnej úlohe predstaví Timothée Chalamet, hollywoodsky talent známy z filmov Interstallar, Duna či K zemi hľaď! Spoločnosť mu budú robiť Olivia Colman (Vražda v Orient Exprese, Favoritka, Heartstopper), Rowana Atkinsona (Mr. Bean, Johnny English), Sally Hawkins (Paddington, Podoba vody) či herecká legenda Hugh Grant (Láska nebeská, Notting Hill) v netradičnej úlohe škriatka menom Umpa Lumpa.

Veľkofilm Wonka, na ktorom si v predvianočnom čase pochutí celá rodina, prinesie už o pár dní do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Novinka bude premietaná v slovenskom znení, verziu pre IMAX ponúkne kino v pôvodnom znení s titulkami.

Kukni na to! je mediálnym partnerom filmu