Za pár dní 100 tisíc divákov v Česku, teraz úspešná komédia prichádza k nám

Komédia natočená podľa rovnomenného knižného megahitu najúspešnejšieho českého spisovateľa Patrika Hartla vyvolala rozruch už na exkluzívnej predpremiére na amfiteátri v Plzni, kde si ju vychutnalo neuveriteľných 3 000 divákov. Atmosféra bola elektrizujúca, a tak nečudo, že tvorcovia mali veľké očakávania aj od oficiálnej distribučnej premiéry v Českej republike. Tie sa napokon vrchovato naplnili.

Film Prvok, Šampón, Tečka a Karel dokázal, že napriek všetkým okolnostiam kino a kultúra v Česku žije naplno. Na komédiu Patrika Hartla si počas premiérového víkendu zašlo do kín u našich západných susedov 96 819 ľudí.

Som neskutočne nadšený! Diváci dávajú filmu zmysel. Aj radosť. A úplne najkrajšie je, že sa o tú radosť z príbehu spoločne delia v kine. Vo dvojici doma pri telke by to bolo smutné. Hurá, hurá, hurá! Veľmi pekne všetkým ďakujem, neskrýval nadšenie zo skvelého výsledku režisér a zároveň autor knižnej predlohy Patrik Hartl, ktorý sa o fantastickej diváckej návštevnosti dozvedel na dovolenke.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel rozpráva príbeh štyroch dlhoročných kamarátov, ktorí si na triednej stretávke po dvadsiatich rokoch priznajú, že nežijú tak, ako si predstavovali. A rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Je možné riešiť krízu stredného veku provokatívnou hrou s takmer nesplniteľnými úlohami? Ako štyridsiatnik zistí, či je naozajstný chlap? Ako zabráni korózii svojich ideálov, rozplynutiu snov a scvrkávaniu semenníkov? Prvok, Šampón, Tečka a Karel sa pokúsia nájsť v sebe odvahu urobiť poriadnu kravinu ako zamlada. Alebo aspoň odvahu hovoriť za všetkých okolností to, čo si naozaj myslia. Kto splní úlohu, nie je sráč…

Je výnimočné, aby mal film takéto silné herecké obsadenie, a to nehovorím len o našich štyroch hlavných hrdinoch, ale celej o plejáde hercov, ktorí sa v ňom často len na chvíľu mihnú. Výnimočná je aj dĺžka výroby, osobné nasadenie celého štábu a Patrika Hartla, ktorý do filmu vložil veľký kus svojho srdca. Ale či je film skutočne výnimočný, to nám musia povedať až diváci, vyjadril sa Martin Palán z Bontonfilmu ešte pred premiérou. Film Prvok, Šampón, Tečka a Karel natočený podľa knižného bestselleru Patrika Hartla bude mať v slovenských kinách premiéru tento týždeň, 26. augusta 2021 a do kín ho prinesie spoločnosť Bontonfilm.