Zac Efron ako DJ? Skvelý!

Film o tom, ako sa z chlapca stáva chlap, aj keď k tomu niekedy vedieť poriadne dramatická cesta. A o tom, aké je dôležité ísť za svojim snom až do vysnívaného cieľa, napriek tomu, že na tej ceste príde toľko kopancov, že častokrát prichádza pocit bezmocnosti z toho, že sa to nikdy nepodarí.

Cole má 23 rokov a v živote ho postretlo iba pár rodinných kopancov (vo filme nie sú vysvetlené, iba naznačené). Žije s troma priateľmi a snažia sa zarobiť si na živobytie. Občas aj poriadne nekalým spôsobom. Len aby mohli prežiť. Cole však má sen.

Rád by stal uznávaným DJ-om, ktorému budú kľačať pri nohách fanúšikovia elektronickej hudby. A tak po nociach skladá svoju životnú skladbu, s ktorou urobí dieru do sveta. Všetko sa mení v okamžiku, keď sa zoznámi s charizmatickým, no mierne za zenitom pôsobiacim DJ Jamesom. Ten si ho však berie pod svoje krídla.

Komplikácie prichádzajú, keď sa Cole zamiluje do Jamesovej oveľa mladšej priateľky Sophie. Tým, ako nerovný vzťah naberá na obrátkach a rozpadáva sa Coleove priateľstvo s Jamesom, musí si Cole vybrať medzi láskou, lojalitou a budúcnosťou, pre ktorú je predurčený.

Žiadna trafená komédia, ktorých Zac Efron natočil v poslednej dobe niekoľko a pomaly sa začali prejedať. Naopak, film s nemalým posolstvom, ktorý vďaka skvelej muzike, na ktorej základoch je vystavaný, pritiahne najmä mladšieho diváka, ale nie iba toho.

Celé je to postavené samozrejme na Efronovom ksichte, pretože inak by zrejme zo zostavy prítomných hercov nikto nezaujal a bola by to škoda. Efron hrá výborne a dá sa mu uveriť skutočne celý ten jeho prerod z chalana, ktorý sa snaží prežiť v chalana, ktorý našiel zmysel žiť.

Vedie k tomu často tŕnistá cesta a musí dôjsť k najhoršiemu, aby si človek isté veci uvedomil, ale oplatí sa. We Are Your Friends je film o mladých, ale nielen pre mladých. Navyše nie je to film iba o amerických mladých. Iste, že tak pôsobí, ale nájde sa v ňom aj ten, kto k Amerike ešte nijakým spôsobom neprivoňal. Pretože tu ide v prvom rade o silný príbeh o tom, že sa netreba vzdávať, iba si to treba včas uvedomiť.

Seriózne mi na celom filme vadí ten anglický distribučný názov v našom teritóriu. Je skôr odstrašujúci, než by mal byť lákadlom. Trochu ma tiež mrzí, že k filmu nie sú pribalené žiadne bonusy. Na druhej strane sa však teším z famózneho obrazu, výborného dabingu a hlavne zo skvelého zvuku, ktorý je vo filme, ktorého rovnocennou partnerkou príbehu je hudba, mimoriadne dôležitý.

Pavol Božík
80%

Réžia: Max Joseph
Hrajú: Zac Efron, Emily Ratajkowski, Shiloh Fernandez, Alex Shaffer, Jonny Weston, Wes Bentley

Vydavateľstvo: Magic Box
Rok vydania: 2016
Formát: DVD, Blu ray
Celková dĺžka: 96 minút
Jazykové verzie: anglická, česká (DTS-HD Master Audio 5.1)
Titulky: české