Ženský svet mužskými očami

Blondínka? Tmavovláska? V akom veku? A akej postavy? Predstava slovenských mužov o ideálnej žene možno prekvapí – je naozaj rôznorodá. Až šiesti slovenskí scenáristi mali v kreatívnom zadaní napísať filmovú poviedku o superžene, ako ju vidia oni sami vo svojej fantázii. Režisér Karol Vosátko dal potom ich scenárom podobu štýlového poviedkového filmu, ktorý príde do kín 1. decembra. Do slovenských kín film uvedie distribučná spoločnosť Continental film.

Mužský pohľad na ženský svet je vo filme Superžena nečakane pestrý, nechýbajú prekvapivé zápletky a vyznenia. Na plátne sa stretneme so ženami v rôznych situáciách, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s predstavou ženy v superlatívoch. O to sú jednotlivé poviedky prekvapivejšie. Ako sa môže žena vysporiadať so žiadostivosťou? Ako znáša neveru? Máte tušenie, o čom sa rozprávajú pornoherečky v šatni pred nakrúcaním? A ak ste si náhodou mysleli, že sa žena dokáže zamilovať iba do inej osoby, filmová novinka vás vyvedie z omylu.

V jednotlivých poviedkach sa objavujú viaceré známe herečky a diváci sa môže tešiť na Dianu Mórovú, Zuzanu Kubovčíkovú Šebovú, Zuzanu Porubjakovú, Mirku Gális Partlovú, Renátu Ryníkovú, alebo Tatianu Dykovú. Ich mužskými náprotivkami budú Marko Igonda, Lukáš Latinák, Miroslav Krobot, Jaroslav PleslSuperžena je posledným filmom, v ktorom sa objaví herec Gejza Benkő.