Adam Ďurica pridáva v Bratislave ďalší koncert svojho jesenného turné

Adam Ďurica (Autor foto: Michala Rusaňuková / Zdroj foto: Universal Music)

Adam Ďurica je vynikajúci mladý umelec, ktorého popularita s každou piesňou stúpa. Po tom ako na jar vypredal svoje akustické turné, rozhodol sa koncertovať aj na jeseň. A o jeho turné je taký záujem, že pridáva ďalší koncert. V Ateliéri Babylon v Bratislave teda vystúpi dvakrát. Repertoár koncertov je oproti jari mierne obmenený, pretože Adamovi aj jeho hosťom pribudlo viacero nových pesničiek, alebo medzičasom v éteri zarezonovali s novými hitmi. Na turné si so spevákom zaspievajú i Peter BičViktória z Peter Bič Project, Karmen Pál-Baláž a na oboch bratislavských koncertoch aj vynikajúci muzikant a šoumen Marián Čekovský.

Cítim obrovské zadosťučinenie, pretože spočiatku som hrával koncerty pre pár ľudí v kluboch, no s každou novou pesničkou tí ľudia pribúdajú a ja si to nesmierne vážim. To, že pridávame druhý koncert v Bratislave nie je samozrejmosťou, považujem to za veľký úspech akustického turné, vraví Adam Ďurica.

Moji hostia sú so mnou na turné preto, že ich mám veľmi rád ako ľudí a máme spolu v hudbe dlhoročné prepojenia. Hudba samotná nás zblížila a veľmi rád s nimi spolupracujem. Marián je takým mojím špeciálnym hosťom, pretože kam príde, tam je dobrá nálada, ale tiež vysoká hudobná úroveň. To, či bude na všetkých koncertoch, si nechávam ako prekvapenie. Na pódiu teda všetci zažijeme rôzne hudobné prepojenia, keď sa moji hostia objavia v mojich skladbách a ja, naopak, v ich pesničkách, dodáva Adam Ďurica k hosťom, ktorých si na koncerty pozval.

Jesenné koncerty budú trochu iné, ako boli tie jarné a tak sa oplatí prísť aj tým Adamovým fanúšikom, ktorí turné na jar navštívili. Zaznejú totiž aj nové pesničky.

Zaspievam aj môj nový singel Zatancuj si so mnou. Z jeho úspech mám veľkú radosť, pretože bol v úvodzovkách odsúdený ako posledný singel z albumu 30 a už nikto nerátal s jej úspechom. Ten je teraz o to potešujúcejší. A ja sa nemôžem nabažiť toho, ako ho ľudia so mnou spievajú na koncertoch. Playlist bude iný aj preto, že každý z mojich hostí medzitým prichystal krásne nové pesničky a ja si ich spolu s nimi s chuťou zahrám a zaspievam. Teším sa na všetkých fanúšikov, ktorí prídu na moje akustické koncerty, kde všetky moje skladby zaznejú v nových akustických úpravách. Pre mňa sú tieto koncerty veľmi špeciálne, s naozaj úžasnou atmosférou, uzatvára Adam Ďurica.

24.10. Brno
25.10. Senica
26.10. Žiar nad Hronom
27.10. Košice
28.10. Poprad
29.10. Rožňava
30.10. Vranov nad Topľou
06.11. Bratislava
07.11. Bratislava