Veľký sen mora v novom šate

Skladby skupiny Modus patria k legendárnym hudobným počinom, ktoré na Slovensku milujú všetky generácie poslucháčov. Aj preto sa režisér Ján Ďurovčík pred rokom rozhodol fanúšikom umenia priniesť muzikál Vyznanie s hitmi od Modusu a Mariky Gombitovej. Jedným z najvýraznejších momentov predstavenia je balada Veľký sen mora. A práve tú sa po 46 rokoch rozhodli prespievať slovenské speváčky a herečky Lenka LeRa Rakar a Lenka Kopuncová Fecková.

Dvojica sa spolu objavuje aj v muzikáli Vyznanie. Zatiaľ čo nežná Lenka Kopuncová Fecková hrá hlavnú úlohu šperkárky Evy, ktorá sa v náročnom životnom období zamiluje do majiteľa časopisu, známeho lámača ženských sŕdc, známa rockerka LeRa stvárňuje Omamu. V tomto počine sa vďaka šedivej parochni mení z atraktívnej blondínky na starú mamu, bývalú modelku, ktorá pracuje pre módny časopis.

Veľa ľudí, ktorí boli na tomto predstavení, sa ma pýtalo, prečo si túto pesničku v tejto verzii nevedia nikde pustiť, stiahnuť, prečo sme to nenahrali. A tak sme to s Lenkou nahrali aj s jednoduchým videoklipom, aby si tento muzikál mohli ľudia, ktorým sa páčil, aj takto pripomenúť. Okrem toho mám túto verziu a aranžmán piesne veľmi rada a vždy sa teším, keď si ju vo Vyznaní môžem naplno zaspievať,  prezradila LeRa dôvod, prečo po 46 rokoch vznikol tento zaujímavý ženský duet.

Dievčatá sa piesne Veľký sen mora chopili naozaj so cťou. Boli skvelé už v samotnom muzikáli a som veľmi rád, že z nej teraz urobili aj oficiálny singel so sviežim nádychom, ktorý tento hit možno prenesie aj mladším generáciám. Sú naozaj veľmi šikovné, teší ma to, vyjadril sa autor hudby Janko Lehotský. Text k legendárnej piesni napísal Boris Filan.

ARTdom