Adam Mišík otvára novú kapitolu svojej hudobnej kariéry

Že nikto v Českej republike nerobí kvalitný tanečný pop hodný zahraničnej konkurencie bolo možno pravdou pred vydaním nového singlu a videoklipu speváka Adama Mišíka s názvom Slowmo, na ktorom spolupracoval s raperom Renne Dangom. Teraz spevák otvára novú kapitolu nielen svojej kariéry, ale aj tuzemskej popovej scény. Do videoklipu naviac prizval svoju priateľku – modelku Dianu Kratochvílovú.

Od môjho prvého hitu uplynuli štyri roky. Za tú dobu sa u mňa odohralo veľa nových vecí, a tak nejak prirodzene som vycítil, že sa chcem posunúť aj hudobne. Cieľ pre rok 2017 som mal jediný – vyjsť s novou skladbou, ktorá bude podľa mojich predstáv. Potreboval som tých správnych ľudí a kreatívnu slobodu, približuje dôvod zmeny smeru Adam, ktorý vymenil manažéra, kapelu, label i producentov. Pretože ide o úplný reštart kariéry, dance popový track Slowmo je v podstate druhým debutovým singlom. Úplne novým, dospelejším, drzejším o mnoho odvážnejším smerom sa budú uberať i ďalšie skladby, ktoré by mali vyjsť budúci rok na EP.

Singel Slowmo sa nahrával za asistencie producenta Martina Maxa Šrámka v bratislavskom Littlebeat štúdiu. Na texte spolu s Adamom a Matějom Vávrom spolupracoval hosťujúci raper s vietnamskými koreňmi Renne Dang. Toho si Adam prizval z dôvodu narastajúcej obľuby trendy kombinácie dancehall-ových elektronických trackov s rapom. Na začiatku som bol skeptický a rozhodnutý odmietnuť. Potom som si ale pustil demo a ihneď zmenil názor. Presne takýto čerstvý vietor v českom pope chýba. Je dôležité ukázať poslucháčom, že dobrá domáca popová skladba nemusí znieť ako z táboráku, komentuje spoluprácu Renne.