Aj to je život

Skupina IMT Smile dopĺňa svoj životvýber zložený z B-strán, rarít a live nahrávok. Konkrétne 15 skladieb, ktoré uzatvárajú pohľad na tvorbu skupiny v rokoch 1998 – 2020.

Album obsahuje raritné spolupráce. Ako napríklad v skladbe Miluj blížneho / Ľúbim ťa z roku 2006. Je to asi najraritnejšie vystúpenie IMT Smile. Hrali sme v Slovenskom národnom divadle. Spomínam si, že sme mali veľký rešpekt pred pánom Dočolomanským, približuje nahrávku Ivan Tásler. Medzi rarity sa zaradilo aj demo obrovského hitu Ľudia nie sú zlí z roku 1998. Ako si Ivan Tásler spomína na tento okamih? Hrali sme ešte v pôvodnom zložení s bubeníkom Martinom Migašom, Petrom Bičom a bola to vlastne posledná nahrávka tejto zostavy. V tomto zložení sme sa už do štúdia na nahrávanie albumu Valec nedostali.

Kompilácia prináša aj nedávno uverejnenú akustickú verziu skladby Navždy, alebo tiež cover verziu hitu Mekyho Žbirku Deni. Nechýba ani špeciálna verzia piesne Najkrajšie Vianoce spoločne so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasuDetským a dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu.

Live repertoár zastupuje aj skladba Nad Sázavou, ktorá vznikla počas koncertu v pražskom Forum Karlín, a k IMT Smile sa v nej pridali aj František a Vojtěch Nedvědovci. Tento príbeh súvisí ešte s Nikol Štíbrovou, lebo práve ona si svojho času zaspievala Nad Sázavou na Instagrame. Práve vtedy som si ju všimol a rozhodli sme sa pre ňu do našej piesne Príliš osobná známosť. Pred koncertom v Prahe sme sa rozhodli osloviť Frantu, či by si pieseň s nami nezaspieval a vyšlo to, uzatvára Ivan Tásler.