Akordeónový virtuóz Michal Červienka odohrá benefičný koncert

Fantastický akordeónista Michal Červienka opäť prekvapuje. Tento rok bude jeho benefičný koncert v mnohom iný, ako ktorýkoľvek doteraz. Stále krásny a dojímavý, no zmenil žáner. A tak sa návštevníci môžu tešiť na kopec ľudového temperamentu. Spolu s Michalom totiž vystúpi aj trojnásobná zlatá slávica Sára Varšová, fenomenálny cimbalový virtuóz Martin Budinský a všetko umocní trenčianske trio Krajka. Výťažok z charitatívneho koncertu pôjde aj tento rok na pomoc chorým deťom, konkrétne Základnej škole pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.

Organizačná partia sa každý rok rozrastá, v jednote je totiž sila. Tento rok som sa rozhodol zmeniť žáner. Na ľudovú nôtu. Odznejú nádherné úpravy môjho rodáka z Heľpy Dezidera Harvana a virtuózne parafrázy Victora Vlasova. Vystúpi so mnou trojnásobná zlatá slávica Sára Varšová, ktorá zaspieva piesne z Horehronia. Martin Budinský – fenomenálny cimbalový virtuóz zahrá so svoju kapelou. Celé to obohatí a umocní dievčenské trio Krajka z Trenčína, ktoré sa predstaví s nádherným trojhlasom v úpravách legendárneho Štefana Molotu, približuje Michal Červienka.

Banskobystrický Robotnícky dom sa 20. novembra bude otriasať folklórnym temperamentom. Pre návštevníkov to bude nielen nádherný kultúrny večer. Môžu mať tiež dobrý pocit z toho, že pomohli chorým deťom. Lístky na koncert sa dajú zakúpiť v Informačnom centre Banská Bystrica.

Aj tento rok pôjde výťažok z charitatívneho koncertu na Základnú školu pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Osvedčilo sa nám to a chorým deťom radi pomôžeme opäť. Neskutočne sa na koncert teším a všetkých srdečne pozývam, uzatvára Michal Červienka.