Alice Merton roztancovala Ostravu, teraz mieri do Bratislavy

Držiteľka European Border Breakers Award, mladá skladateľka, speváčka, klaviristka  a charizmatická žena Alice Merton dokázala nedávno roztancovať davy na prestížnom festivale Colours Of Ostrava. Tí slovenskí fanúšikovia, ktorí koncert v Ostrave nestihli, alebo by si ho chceli zopakovať sa môžu tešiť 14. septembra 2018, kedy sa speváčka zastaví v Bratislave.

Sympatická 24-ročná kanadsko–nemecká populárna speváčka sa narodila vo Frankfurte, detstvo prežila v Kanade a vyštudovať klasickú hudbu sa rozhodla v Mannheime. Krátko na to založila so svojimi dlhoročnými priateľmi kapelu. Jej tanečná a energická tvorba si ihneď získala fanúšikov indie, popu a strhla aj mainstreamových poslucháčov, čo jednoznačne dokazuje prestížna cena European Border Breakers Award, ktorú dostala minulý rok.

Špeciálne strhujúci hit je skladba No Roots, ktorá je postavená na nákazlivom refréne a zarezonovala aj v slovenských rádiách. Speváčka v nej opisuje svoje pocity k domovu: Neviem, kde je môj domov, neviem kde sú moje korene, tvrdí speváčka, ktorá si vraj už ani nevie spomenúť, koľkokrát sa sťahovala.

Alice Mertron momentálne absolvuje svoje prvé veľké európske turné, v rámci ktorého sa zastaví aj v Bratislave. Slovenský koncert odohrá v bratislavskom MMC klube, 14. septembra 2018. Lístky a ďalšie informácie sú k dispozícii na stránke usporiadateľa.