Andrea Bocelli už čoskoro zavíta do Bratislavy

Andrea Bocelli

Talianskeho speváka Andreu Bocelliho bude na bratislavskom koncerte sprevádzať Český národný symfonický orchester z Prahy. Toto zoskupenie je známe svojou všestrannosťou a aj vďaka tomu patrí k jednému z najvyťaženejších orchestrov celej Európy. Dirigentskú paličku si 19. novembra do rúk vezme dynamický taliansky dirigent Marcello Rota.

Najslávnejší taliansky spevák súčasnosti, fenomenálny Andrea Bocelli navštívi Bratislavu v sprievode pražského orchestra. Český národný symfonický orchester funguje od roku 1993, kedy ho založil trubkár Jan Hasenöhrl spoločne s legendárnym dirigentom Zdeňkom Košlerom. Za ten čas sa orchester vďaka svojim kvalitám stal jedným z najvyťaženejších orchestrov Európy. Renomé si získal najmä pre svoje všestranné schopnosti. Okrem širokého spektra klasickej hudby vie ponúknuť poslucháčom aj hudbu jazzovú, alebo muzikálovú a tak sa teší záujmu publika doma i vo svete.

Taliansky dirigent Marcello Rota je od roku 2004 hlavným hosťujúcim dirigentom pre Český národný symfonický orchester. Je považovaný za jedného z najzaujímavejších súčasných talianskych dirigentov. Hosťoval na najvýznamnejších operných doskách v Mníchove, Hamburgu, Londýne, Amsterdame, Bruseli, Ženeve, Ríme, Neapole a na mnohých iných scénach.

Andrea Bocelli má za sebou neuveriteľný rad úspechov, ktorým dominuje úspech albumu Romanza , ktorý je nateraz najpredávanejším albumom talianskeho umelca v celej histórii vôbec. Prvou piesňou z tohto albumu bol legendárny duet so Sarah Brightman Time To Say Goodbye, ktorá valcovala vrcholy hitparád po celej Európe a doposiaľ sa jej celosvetovo predalo viac ako 12 miliónov kópií. Zároveň je jednou z najpredávanejších piesní všetkých čias.

Bocelli je tiež držiteľom ceny Golden Globe v kategórii Najlepšia pôvodná pieseň za skladbu The Prayer z animovaného filmu Čarovný meč, ktorú naspieval so slávnou Celine Dion a tiež si za ňu vyslúžil nomináciu na Oscara. V roku 1999 si odniesol nomináciu Grammy v kategórii Najlepší nový umelec. Od roku 2010 má svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy a v roku 1998 ho časpois People zaradil medzi 50 najkrajších ľudí sveta.

Vychutnajte si tento famózny koncert na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu už 19. novembra. Vstupenky a všetky potrebné informácie nájdete na stránke usporiadateľa, spoločnosti XL.